افزایش ۱۷۵ درصدی مسافران در زنجان

مهر 8, 1400
27 بازدید

 رئیس اداره مسافر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: امسال مسافران جابه‌جا شده توسط ناوگان حمل و نقل عمومی ۱۷۵ درصد افزایش یافته است. حمید سلمانیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از شروع به کار ستاد نوروزی (۲۵ اسفندماه پارسال تا هفتم فروردین‌ماه امسال) تعداد ۵۴۷۱ سفر توسط ناوگان حمل و […]

افزایش ۱۷۵ درصدی مسافران در زنجان

 رئیس اداره مسافر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: امسال مسافران جابه‌جا شده توسط ناوگان حمل و نقل عمومی ۱۷۵ درصد افزایش یافته است.

حمید سلمانیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از شروع به کار ستاد نوروزی (۲۵ اسفندماه پارسال تا هفتم فروردین‌ماه امسال) تعداد ۵۴۷۱ سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی انجام شده که به وسیله آن ۲۹ هزار و ۱۰۱ مسافر در استان زنجان جابه‌جا شده است.

وی با اشاره به اینکه پارسال به دلیل شیوع کرونا جابه‌جایی مسافر به شدت کاهش یافت، ابراز کرد: این در حالی است که امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مسافران به نقاط مختلف منتقل می‌شوند و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴۸ درصد سفر و ۱۷۵ درصد مسافر افزایش داشته است.

رئیس اداره مسافر اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان یادآور شد: در روز هفتم فروردین‌ماه با انجام ۵۲۴ سفر، ۲۹۸۰ مسافر در استان جابه‌جا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵۹ درصد سفر و ۲۰۳ درصد مسافر افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: در نوروز امسال ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۴۶۰ دستگاه خودروی سواری، کار خدمات‌رسانی به مسافران را بر عهده دارند و رانندگان آموزش‌های لازم برای سفر ایمن را دیده‌اند. ضمن اینکه رانندگان دارای کارت هوشمند هستند و اگر تخلفی داشته باشند در سامانه ثبت می‌شود.

سلمانیان خاطرنشان کرد: به منظور رعایت فاصله اجتماعی، فعالان ناوگان حمل و نقل عمومی موظف هستند که تا سقف ۵۰ درصد ظرفیت وسیله نقلیه مسافر جابه‌جا کنند.

منبع:ایسنا