افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق در خوزستان

مرداد 23, 1400
5 بازدید

 مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: برق تولیدی خوزستان در چهار ماه گذشته سال جاری کاهش ۶ درصدی را نشان می‌دهد و انرژی مصرفی، حدود ۱۳ درصد افزایش داشته است. فرامرز شادفر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۱۵ هزار و ۲۰۵ گیگاوات ساعت در چهارماه نخست جاری در خوزستان برق تولید شده […]

افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق در خوزستان

 مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: برق تولیدی خوزستان در چهار ماه گذشته سال جاری کاهش ۶ درصدی را نشان می‌دهد و انرژی مصرفی، حدود ۱۳ درصد افزایش داشته است.

فرامرز شادفر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ۱۵ هزار و ۲۰۵ گیگاوات ساعت در چهارماه نخست جاری در خوزستان برق تولید شده که در مقایسه با سال قبل، کاهش ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: از این میزان تولید ۳۳.۷ درصد به وسیله نیروگاه‌های برق آبی، ۶۴.۹ درصد توسط نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و ۱.۴ درصد برق تولیدی از نیروگاه‌های تولید پراکنده بوده است.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: از ۹ هزار و ۸۶۰ گیگاوات ساعت برق تولیدی نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی سهم نیروگاه‌های بخش دولتی (رامین و ماهشهر) ۴۲ درصد و سهم نیروگاه‌های بخش خصوصی (زرگان، آبادان، خرمشهر، شهدای پیروز بهبهان و فجر) ۵۸ درصد بوده است.

شادفر با بیان اینکه پیک تیرماه ۱۴۰۰ به میزان ۸ هزار و ۴۸۹ مگاوات بود که نسبت به پیک بار سال قبل ۱.۳۲ درصد رشد داشته است، گفت: انرژی مصرفی در این بازه زمانی ۱۶ هزار و ۵۵۶ گیگاوات ساعت بوده است که نشان دهنده حدود ۱۳ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

وی عنوان کرد: به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی و با توجه به رشد بسیار بالای بار و انرژی مصرفی، مدیریت مصرف برق و جابه‌جایی مصارف غیرضروری از ساعات اوج مصرف (ساعت ۱۴ تا ۱۸ و ۲۱ تا ۲۲) به سایر ساعات شبانه روز توسط کلیه مصرف‌کنندگان امری لازم و ضروری است.

منبع: ايسنا