افزایش قیمت ۳۷ کالای مصرفی در بازار چهارمحال و بختیاری

مهر 14, 1400
24 بازدید

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به رصد قیمت ۹۰ کالای مصرفی در بازار استان، گفت: قیمت ۱۸ کالا از جمله پیاز، غلات، پیاز، دستمال کاغذی و جوجه یکروزه کاهشی و قیمت ۳۷ کالای مصرفی از جمله برنج داخلی، موز، ماست، روغن موتور، رب گوجه و تخم‌مرغ افزایشی بوده است. […]

افزایش قیمت ۳۷ کالای مصرفی در بازار چهارمحال و بختیاری

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به رصد قیمت ۹۰ کالای مصرفی در بازار استان، گفت: قیمت ۱۸ کالا از جمله پیاز، غلات، پیاز، دستمال کاغذی و جوجه یکروزه کاهشی و قیمت ۳۷ کالای مصرفی از جمله برنج داخلی، موز، ماست، روغن موتور، رب گوجه و تخم‌مرغ افزایشی بوده است.

سجاد رستمی ۱۴ مهرماه در جلسه کمیسیون تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری با اشاره به بازرسی‌های صورت گرفته توسط بازرسان سازمان صمت از واحدهای صنفی در استان، اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان شهریورماه ۳۲۷۶ بازرسی از این واحدها انجام شد که بازرسی‌ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش ۱۲ درصدی روبرو شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: در بازرسی از واحدهای صنفی استان از ابتدای سال تاکنون ۱۵۳۹ پرونده تخلف تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تشکیل پرونده‌های تخلف با رشد ۳۶ درصدی مواجه شده است و این مسئله نشان‌دهنده موثر بودن بازرسی‌ها بود.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی پرونده‌های تخلف واحدهای صنفی شش ماهه ابتدایی در سال‌جاری  ۲۱۳ میلیارد ریال است، گفت: ارزش ریالی پرونده‌های تخلف در چهارمحال و بختیاری ۹۰ درصد رشد داشته است و بیش‌ترین تعداد پرونده‌های تخلف مربوط به گران‌فروشی و کم‌فروشی است.

رستمی با اشاره به رصد قیمت ۹۰ کالای مصرفی در بازار چهارمحال و بختیاری، عنوان کرد: قیمت ۱۸ کالا از جمله پیاز، غلات، پیاز، دستمال کاغذی و جوجه یکروزه کاهشی و قیمت ۳۷ کالای مصرفی از جمله برنج داخلی، موز، ماست، روغن موتور، رب گوجه و تخم‌مرغ افزایشی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ به‌صورت غیررسمی افزایش پیدا کرده است، یادآور شد: امروز قیمت جدید تخم‌مرغ اعلام می‌شود.

در پایان جلسه محمدرضا عمرون- مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش غیرقانونی قیمت جوجه یکروزه، اظهار کرد: افزایش قیمت تخلف است، مرغداری‌ها باید در هنگام خرید فاکتور فروش را از واحدهای تولیدی دریافت کنند.

وی بیان کرد: اگر واحدهای تولیدی فاکتور واقعی ارائه نمی‌دهند و هزینه مازاد از مرغدران بابت خرید جوجه یکروزه دریافت می‌کنند این مسئله قابل پیگری است، دامداران می‌توانند شکایت خود را به سازمان تعزیرات حکومتی برای پیگیری ارائه دهند.

منبع: ايسنا