افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۷۹ نفر

مرداد 25, 1400
2 بازدید

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا به ۷۷۹ نفر خبر داد و گفت: در طی ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داد. پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون ۶۰۹ بیمار در بیمارستان های استان بستری بوده که از این تعداد ۳۰۹ بیمار مبتلای قطعی و ۳۵ […]

افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۷۹ نفر

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا به ۷۷۹ نفر خبر داد و گفت: در طی ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داد.

پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون ۶۰۹ بیمار در بیمارستان های استان بستری بوده که از این تعداد ۳۰۹ بیمار مبتلای قطعی و ۳۵ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی اظهار کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۶۲۹۰ مورد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: از ۹۶۰ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت، حدود ٤٦ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و باشت است. همچنین از ۸۰۹ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ۲۵ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در بهمئی، بویراحمد و کهگیلویه بودند.
یزدان پناه تاکید کرد: تجمعات و دورهمی ها از مهمترین دلایل قوت گرفتن کرونا در استان است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ وی عنوان کرد: این روزها شاهد افزایش نگران کننده بیماران بستری هستیم و تا زمانی که مشارکت مردم در رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و حذف تجمعات وجود نداشته باشد روند صعودی بیماری ادامه خواهد داشت. ان شاءالله با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در مکان های شلوغ و پرخطر و ماندن در خانه بجز در موارد ضروری شاهد روند نزولی بیماری در استان باشیم و از مرگ و میر افراد بی گناه جلوگیری کنیم.
منبع: ايسنا