افزایش دختران بدمینتون‌باز پس از حضور تاریخی ثریا آقایی در المپیک

آذر 5, 1400
14 بازدید

ثریا آقایی می‌گوید حضور او در المپیک توکیو تعداد دختران علاقه‌مند به بدمینتون را بیشتر کرده است. اولین زن بدمینتون باز المپیکی ایران در گفت و گو با ایسنا، در خصوص برنامه‌های پیش رویش بعد از بازی‌های المپیک اظهار کرد: من بعد از المپیک درگیر مسابقات لیگ برتر هستم. اکنون بیشترین تمرکز را روی مسابقات […]

افزایش دختران بدمینتون‌باز پس از حضور تاریخی ثریا آقایی در المپیک

ثریا آقایی می‌گوید حضور او در المپیک توکیو تعداد دختران علاقه‌مند به بدمینتون را بیشتر کرده است.

اولین زن بدمینتون باز المپیکی ایران در گفت و گو با ایسنا، در خصوص برنامه‌های پیش رویش بعد از بازی‌های المپیک اظهار کرد: من بعد از المپیک درگیر مسابقات لیگ برتر هستم. اکنون بیشترین تمرکز را روی مسابقات لیگ برتر گذاشته‌ایم و بعد از آن مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار خواهد شد. با توجه به برنامه‌هایی که فدراسیون در نظر گرفته اردوهای تیم ملی بعد از مسابقات لیگ انجام خواهد شد و خود را برای مسابقات آسیایی آماده خواهیم کرد.

وی در مورد برگزاری لیگ برتر بدمینتون گفت: لیگ برتر این دوره به صورت گسترده در حال انجام است و هر هفته مسابقه داریم. من در تیم میلاد تبریز هستم و تلاش می‌کنیم تا قهرمانی دوره قبل را تکرار کنیم. این هفته استراحت داریم اما در هفته‌های آتی در کرمان و تبریز مسابقه خواهیم داشت.

اولین زن بدمینتون‌باز المپیکی ایران در مورد حضورش در المپیک گفت: مسابقات المپیک تجربه خیلی خوبی برای من بود. من برای کسب سهمیه المپیک خیلی تلاش کرده بودم و این‌ تلاش‌ها سبب شد که تجریه زیادی هم کسب کنم. در واقع حضور در المپیک هم برای خودم و هم برای جامعه بدمینتون مفید بود. فکر می‌کنم اولین پیروزی تاریخی در المپیک نیز به توسعه این رشته خیلی کمک کرد. این حضور سبب انگیزه در جوان‌ترها  شده و تعداد بازیکنانی که اکنون به این رشته علاقه‌مند شده اند خیلی بیشتر شده است. این‌ها برای من بسیار ارزشمند است.

آقایی در خصوص بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ گفت: بازی‌های آسیایی سطح خیلی بالایی دارد و بهترین‌های آسیا در این مسابقات بازی می‌کنند. قطعا مسابقه سختی خواهد بود اما امیدوارم بتوانم آنطور که در نظر دارم نتیجه‌ای بهتر از دوره قبل کسب کنم. اگر این دوره هم در بازی‌های آسیایی شرکت کنم سومین حضورم خواهد بود.

وی در خصوص مشکلات و نیازها در این رشته و مربی‌اش گفت: مربی من خانم جلیلیان در المپیک کنار من بود. بدمینتون را از کودکی با او آغاز کرده‌ام و حضورش در کنارم در المپیک باعث افتخار بود. او برای کسب نتایج و بازی‌های بهتر تلاش می‌کند. من فکر می‌کنم بیشترین نیاز ما اکنون حضور مستمر در مسابقات است.

آقایی افزود: اکنون به خاطر شیوع کرونا مسابقات مثل قبل در همه کشورها برگزار نمی‌شود اما حضور در کمپها و مسابقات بین‌المللی برای ملی‌پوشان خیلی مفید خواهد بود. من فکر می‌کنم این موضوع هم در برنامه‌های فدراسیون هست که بعد از مسابقات لیگ مسابقات دهه فجر را در ایران داشته باشیم.

آقایی در پایان گفت: امیدوارم بتوانیم بدمینتون ایران را در سال‌های آینده موفق تر ببینیم و تعداد بدمینتون‌بازهای ایرانی روز به روز بیشتر شود. در پایان از خانواده‌، مربی‌ام و مسئولان فدراسیون که تلاش می‌کنند بیش از پیش در این رشته بدرخشیم هم تشکر می‌کنم.

منبع:ایسنا