افزایش بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در مشهد

مهر 7, 1400
25 بازدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تعداد موارد سرپایی ابتلا به کرونا در برخی از مراکز خدمات جامع سلامت این دانشگاه افزایش محسوسی داشته، از تمام مردم خواست نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه ویژه داشته باشند. مهدی قلیان با اشاره به افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی […]

افزایش بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در مشهد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تعداد موارد سرپایی ابتلا به کرونا در برخی از مراکز خدمات جامع سلامت این دانشگاه افزایش محسوسی داشته، از تمام مردم خواست نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه ویژه داشته باشند.

مهدی قلیان با اشاره به افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی در کشور  و روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا در برخی از شهرها، خاطرنشان کرد: انجام سفر، حضور در اماکن شلوغ، حضور در رستوران‌ها و دورهمی‌ها از عوامل تاثیرگذار در روند افزایشی آمار کرونا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آمار ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی، روند تند و پیش رونده نیست، افزود: اما در برخی از مراکز خدمات جامع سلامت، درصد افراد مبتلا به کرونا افزایش یافته است که این امر می‌تواند زنگ خطری برای هفته های آینده باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه کرونای انگلیسی قدرت سرایت و انتشار بیشتری دارد، تصریح کرد: طی بررسی های انجام شده از تعدادی از بیماران بستری، ۵۰ درصد این افراد مبتلا به کرونای انگلیسی بودند که این امر لزوم توجه بیشتر مردم را نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌طلبد.

قلیان با بیان اینکه رنگ‌بندی شهرها از لحاظ آمار ابتلا به کرونا با نحوه فعالیت اصناف در ارتباط است، خاطرنشان کرد: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و تغییر رنگ شهرها، به طور حتم محدودیت‌هایی در فعالیت اصناف صورت می‌گیرد.

به گزارش وبدا، وی با اشاره به در پیش بودن برنامه سنت چراغ برات در استان خراسان رضوی اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد استانی کرونا، تمام آرامستان های استان به منظور پیشگیری از کرونا در روزهای منتهی به نیمه شعبان غیر فعال و برگزاری مراسم ممنوع است.

منبع:ایسنا