اعلام وضعیت قرمز تیره/ ۸۳ بیمار کرونا در تربت‌حیدریه بستری هستند

مرداد 24, 1400
3 بازدید

عکس از آرشیو  فرماندار تربت‌حیدریه گفت: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت را از حالت قرمز به سمت تیره تغییر داد و در حال حاضر ۸۳ بیمار کرونا در تربت‌حیدریه بستری هستند. حسین شرافتی‌راد اظهار کرد: سرعت انتقال ویروس کرونا دلتا نسبت به نوع قبلی بسیار بالا است و همین امر سبب شده آمار مبتلایان با […]

اعلام وضعیت قرمز تیره/ ۸۳ بیمار کرونا در تربت‌حیدریه بستری هستند
عکس از آرشیو

 فرماندار تربت‌حیدریه گفت: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت را از حالت قرمز به سمت تیره تغییر داد و در حال حاضر ۸۳ بیمار کرونا در تربت‌حیدریه بستری هستند.

حسین شرافتی‌راد اظهار کرد: سرعت انتقال ویروس کرونا دلتا نسبت به نوع قبلی بسیار بالا است و همین امر سبب شده آمار مبتلایان با افزایش مواجه شود، رعایت‌ها باید چند برابر شوند تا بتوان در مقابل این ویروس ایمن سازی کرد.

وی با اشاره به اینکه، اکنون تعداد مبتلایان مثبت کرونایی بستری شده در تربت‌حیدریه ۸۳ نفر است، افزود: از ابتداء شیوع کرونا تا کنون تعداد ۱۱ هزار و ۴۸۲ بیمار با علائم مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های تامین اجتماعی، نهم دی و رازی بستری شدند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۹۷۳ بیمار درمان و مرخص شدند.

شرافتی‌راد بیان کرد: در این مدت متاسفانه ۴۲۶ نفر از شهروندان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی مطرح کرد: در پیک جدید کرونا به علت سرعت بالای ابتلا شاهد درگیری بسیاری از افراد در رده‌های سنی پایین‌تر هستیم اگر چنانچه مردم دستورهای ستاد کرونا را جدی نگیرند و همکاری نکنند باید منتظر فاجعه بدتری باشیم.

نماینده عالی دولت در این شهرستان اظهار کرد: به زودی بیمارستان امام حسین(ع) افتتاح خواهد شد و برای پذیرش بیماران کرونایی آمادگی کامل دارد، اما نباید تجهیز بودن امکانات پزشکی عاملی برای رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط مردم شود برای نجات جان بیماران کرونایی تنها باید تلاش کرد این زنجیره به زودی قطع شود.

وی در پایان تاکید کرد: تمام مصوبات ملی که توسط ستاد کرونا اعلام شده در این شهرستان اعمال خواهد شد و با متخلفان مطابق قانون با قاطعیت برخورد خواهد شد.

منبع: ايسنا