اعلام سیلاب در 13 شهرستان خوزستان / ممنوعیت تردد در ۴ محور در محاصره سیلاب

آذر 4, 1400
10 بازدید

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به مناطق درگیر سیلاب، گفت: محور بهبهان به گچساران، اندیکا به چهارمحال، ایذه به چهارمحال و اندیمشک به خرم‌آباد محورهای در محاصره سیلاب هستند و مسدود شده‌اند. صادق سلامت در گفت و گو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به امدادرسانی به مناطق سیلابی […]

اعلام سیلاب در 13 شهرستان خوزستان / ممنوعیت تردد در ۴ محور در محاصره سیلاب
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به مناطق درگیر سیلاب، گفت: محور بهبهان به گچساران، اندیکا به چهارمحال، ایذه به چهارمحال و اندیمشک به خرم‌آباد محورهای در محاصره سیلاب هستند و مسدود شده‌اند.
صادق سلامت در گفت و گو با ایسنا – منطقه خوزستان، با اشاره به امدادرسانی به مناطق سیلابی اظهار کرد: طبق آخرین ارزیابی تاکنون حدود 410 خانوار در سطح خوزستان متاثر از سیل شده چ‌اند.
وی افزود: تاکنون در شهرهای هفتکل، شوشتر، مسجدسلیمان، آبادان، باغملک، لالی، ایذه، گتوند، رامهرمز، خرمشهر، اندیکا، بهبهان و اندیمشک گزارش هایی از سیلابی شدن برخی از مناطق اعلام شده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در شهر اروندکنار به 51  خانوار آسیب دیده امدادرسانی شده است و ارزیابی و امدادرسانی ادامه دارد. همچنین شب گذشته بیش از 50 خانوار در حسینیه‌ها و سالن ورزشی اروندکنار اسکان اضطراری داده شدند و اقلام مورد نیاز بین این آسیب‌دیدگان توزیع شد.
سلامت تصریح کرد: همچنین 48 نفر از عشایر مناطق شاه‌نشین و چال محمدحسین باغملک آسیب دیده‌اند که پنج نفر از آنهااسکان اضطراری داده شدند. ارزیابی در این مناطق نیز ادامه دارد.
وی ادامه داد: همچنین بر اثر بارش شدید باران و ریزش کوه در روستای بن‌سوار 10 منزل مسکونی به صورت جزئی و کلی تخریب شده‌اند. یک منزل مسکونی نیز در شهر باغملک دچار تخریب شد که عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر باغملک به این مناطق اعزام و عملیات امدادرسانی را انجام دادند.
سلامت عنوان کرد: در منطقه شیمبار نیز یک زن باردار در محاصره سیلاب قرار گرفته بود که با حضور سریع و به موقع نیروهای امداد و نجات هلال احمر شهرستان نجات یافت و به مرکز درمانی منتقل شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: غروب روز گذشته یک چوپان 16 ساله در روستای گاوخفت شهرستان لالی در محاصره سیلاب قرار گرفته بود که پس از ساعت‌ها جستجو توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر شهرستان پیدا شد و به منطقه امن انتقال یافت.
وی تصریح کرد: در حال حاضر روستای باجول ایذه در محاصره سیلاب قرار گرفته است که نیروهای امدادی به منطقه اعزام شده‌اند.
سلامت با اشاره به سایر مناطق درگیر سیلاب، گفت: منطقه شعیبیه شوشتر، عشایر حاشیه شهر هفتکل، روستاهای دره‌نی و چهل‌کنار بهبهان، عشایر حاشیه شهر و سطح شهر مسجدسلیمان، منطقه کوشک، روستای شوال و بخش چلو اندیکا، روستاهای دوبندار، علی‌آباد و پاپی‌آباد اندیمشک مناطق درگیر سیلاب هستند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به وضعیت محورهای خوزستان، گفت: محور بهبهان به گچساران، اندیکا به چهارمحال، ایذه به چهارمحال و اندیمشک به خرم‌آباد محورهای در محاصره سیلاب هستند و مسدود شده‌اند.