اعلام برنامه‌های شبکه البرز در ماه محرم

مرداد 20, 1400
41 بازدید

 مدیرکل صدا و سیمای البرز ضمن تسلیت ایام عزاداری و سوگواری حسینی با اعلام ویژه برنامه های صدا و سیما گفت: در حوزه تلویزیون ویژه برنامه سفرنامه اسمان به تعداد ۱۳ قست ۶۰ دقیقه‌ای به صورت زنده و مستقیم از ۱۸ مرداد لغایت ۳۱ مرداد ماه ساعت ۲۲ از سیمای البرز پخش  می‌شود. به گزارش […]

اعلام برنامه‌های شبکه البرز در ماه محرم

 مدیرکل صدا و سیمای البرز ضمن تسلیت ایام عزاداری و سوگواری حسینی با اعلام ویژه برنامه های صدا و سیما گفت: در حوزه تلویزیون ویژه برنامه سفرنامه اسمان به تعداد ۱۳ قست ۶۰ دقیقه‌ای به صورت زنده و مستقیم از ۱۸ مرداد لغایت ۳۱ مرداد ماه ساعت ۲۲ از سیمای البرز پخش  می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی صادق مقدسی برنامه‌های رادیو و تلویزیون در البرز را به شرح زیر اعلام کرد:

تبیین فرهنگ عاشورا و بررسی نهضت سید الشهدا با حضور کارشناسان و شعرای آیینی در البرز با بخش های مستند پیر غلامان، موشن گرافیک بانوان کربلا، معرفی کتاب  و پویش هر خانه یک حسینیه در فضای مجازی همراه مخاطبان البزی است .

همچنین برنامه سوز دل و پوشش تصویری از مراسم عزاداری و هیِت های مذهبی منتخب استان از دیگر ویژه برنامه های سیمای البرز است که در دهه محرم پخش می شود.

بررسی قیام کربلا به زبان کودکان و روایت وقایع مربوط به نهضت کربلا متناسب با حال و هوای مخاطب کودک و تعزیه خوانی با اجرای کودکان نیز از برنامه هایی است که برنامه سازان تلویزیون تهیه و تدارک دیده اند.

مدیرکل صدا و سیمای البرز با اعلام ویژه برنامه های رادیو البرز در ادامه گفت:

دو ویژه برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت ۱۰ الی ۱۳:۳۰ به مدت ۴۲۰ دقیقه با عنوان سوگنامه باران به صورت زنده و مستقیم از رادیو البرز پخش خواهد شد

همچنین حدیث دوست، نورو نار، باران عطش، آتش و بال و پروانه و دمی از عشق، عناوین ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورای حسینی است.

برنامه مرید عشق با معرفی پیر غلامان البرزی و پخش نوحه های ماندگار به مدت ۳۰ دقیقه از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۴ در دهه محرم. همچنین تهیه و تولید مسابقه با عنوان سراج ویژه ایام محرم از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۸ به مدت ۳۰ دقیقه  و مقتل خوانی با عنوان سوگ حسینی در لهوف در دهه محرم از ساعت ۱۹:۳۰ الی  ۱۹:۴۵

تازه شو در ایام محرم از ساعت ۱۷ الی ۱۷:۳۰ در جهت آشنایی مخاطبان به ویژه نسل جوان با شخصیت ها و نقش آفرینان حماسه عاشورا و از دیگر برنامه های رادیو البرز برای مخاطبان کودک و نوجوان نسبت به واقعه کربلا است، کودکانه در دهه محرم از ساعت ۱۱:۱۰ الی ۱۱:۳۰ با استفاده از شیوه های جذاب و متنوع و در قالب کودکانه واقعه کربلا را روایت می کند.

پخش موسیقی ها و نوحه های ماندگار محرمی از رادیو البرز با عنوان آوای محرم از شنبه تا جمعه در ایام محرم از ساعت ۸:۴۵ الی ۹ صبح با مخاطبان همراهی می کند. و تلاش همکاران در حوزه معاونت خبر:

تهیه گزارش از سیاهپوش کردن استان در آستانه محرم

تهیه گزارش باموضوع فلسفه عاشورا و قیام امام حسین علیه السلام

فراخوان برای برگزاری مراسم عزاداری در منزل

تهیه گزارش با موضوع اهمیت رعایت دستور العمل های بهداشتی در عزاداری ها

تهیه گزارش از توزیع نذری هایی که نکات بهداشتی به خوبی در آن رعایت شده باشد

پخش گزارش های شهرستانها هر روز یک شهرستان در بخش های خبری

سرکشی از بازار به همراه نیروهای بازرسی و تعزیرات و سازمان صمت با توجه به استقبال مردم برای خرید مایحتاج و نذری دادن ، تهیه گزارش با موضوع کمک به همنوعان و نذر آب در استان

همچنین در حوزه معاونت فضای مجازی به تعداد ۱۵ پادکست گرافی با موضوع چشم هارا باید شست با محتوای تشریح واقعه کربلا و معرفی امام حسین علیه السلام در سخنان علامه جعفری تهیه و تولید شده است.

تولید ۱۴ ویدیو کامنت با معرفی بانوان نقش آفرین در واقعه کربلا با عنوان مهر بانو .

دیدگاه های نویسندگان، مورخان و رهبران غیر مسلمان دنیا در باره امام حسین علیه السلام در قالب ۱۵ ویدیو کامنت، تولید شده است .همچنین معرفی کتاب های معتبر درباره امام حسین علیه السلام و واقعه کربلا با عنوان کتاب شناسی در قالب فتو کامنت و ۵ ویدیوی ۳ دقیقه ای با موضوع تعزیه و اشاره به تعزیه خوانی در مسجد برغان از تولیدات فضای مجازی صدا و سیمای البرز است.

منبع: ايسنا