اعلام آمادگی شورای حاکمیتی سودان برای همکاری با حمدوک

آذر 2, 1400
10 بازدید

معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان بر آمادگی این شورا برای همکاری با نخست‌وزیر کشورش پس از امضای توافق میان دو طرف تاکید کرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در سخنانی اعلام کرد که این شورا آماده همکاری با عبدالله حمدوک، نخست‌وزیر […]

اعلام آمادگی شورای حاکمیتی سودان برای همکاری با حمدوک

معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان بر آمادگی این شورا برای همکاری با نخست‌وزیر کشورش پس از امضای توافق میان دو طرف تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در سخنانی اعلام کرد که این شورا آماده همکاری با عبدالله حمدوک، نخست‌وزیر سودان در راستای برآورده کردن خواسته‌های ملت این کشور است.

وی امضای توافقنامه سیاسی در این کشور را بیانگر اصول و اهداف انقلاب دسامبر ۲۰۱۸ دانست که منجر به سرنگونی عمر البشیر، رئیس جمهوری سابق این کشور شد.

حمیدتی همچنین از شرکای بین‌المللی و منطقه‌ای خواست که به حمایت از سودان برای دستیابی به تحول دموکراتیک مطلوب و برگزاری انتخابات در پایان دوره انتقالی ادامه دهند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که عبد الفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان و عبدالله حمدوک، نخست وزیر برکنار شده این کشور شامگاه یکشنبه توافق سیاسی امضا کردند.

انتهای پیام