اشتغال قریب به 12 هزار زنجانی در تعاونی‌ها

آذر 22, 1400
8 بازدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: 1147 تعاونی فعال استان، زمینه اشتغال قریب به 12 هزار نفر را ایجاد کرده است.   به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا یوسفی در دورهمی تعاون‌گران استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر 1147 تعاونی فعال در این استان وجود دارد که زمینه اشتغال نزدیک به 12 […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: 1147 تعاونی فعال استان، زمینه اشتغال قریب به 12 هزار نفر را ایجاد کرده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا یوسفی در دورهمی تعاون‌گران استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر 1147 تعاونی فعال در این استان وجود دارد که زمینه اشتغال نزدیک به 12 هزار نفر در آن‌ها فراهم شده است.

 

این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های بخش تعاون در تحقق توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال توسط آن، ادامه داد: اگر این ظرفیت‌ها به درستی مورد استفاده قرار گیرد، بخش تعاون می‌تواند در حوزه تولید و اشتغال از بخش خصوصی نیز سبقت بگیرد.

 

وی افزود: رسالت تعاونی‌ها، تجمیع سرمایه‌های خرد برای تامین مالی برای تاسیس و راه‌اندازی فعالیت‌های تعاونی در زمینه‌های مختلف و تقویت تولید و اشتغال همراه با تحقق عدالت اجتماعی است.

 

یوسفی، از راه‌اندازی میز صادرات ویژه تعاونی‌ها در استان خبر داد و تصریح کرد: این موضوع پارسال برای بهره‌گیری از ظرفیت تعاونی‌ها جهت فعالیت در حوزه صادرات در دستور کار قرار گرفت.

 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: در جهت عملیاتی کردن این بیانیه، در بخش تعاون نیز ایجاد تحولات قابل توجه مورد انتظار است. همچنین باید توجه داشت که تعاون ضامن توسعه اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی است و لازم است روی اقتصاد تعاونی به عنوان عامل تاثیرگذار در پیشرفت اقتصادی حساب ویژه باز کنیم.

 

این مسئول با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی باشگاه تعاون‌گران در این استان، یادآور شد: تاسیس این باشگاه می‌تواند تقویت ارتباط تعاونی‌ها با یکدیگر و نیز اتصال به بازار برای ارائه محصولات را در پی داشته باشد. باشگاه تعاون‌گران تشکلی غیردولتی است و می‌تواند با ایجاد شبکه‌ای از ارتباطات، تبادل ایده‌ها و تکمیل زنجیره تولید و توزیع محصولات را تسهیل کند.منبع: ايسنا