اسکان ۲۲۰ بی‌خانمان در سرپناه شبانه سبزوار

بهمن 3, 1401
6 بازدید

به گزارش ایلنا، محمد خیرآبادی در این باره گفت: ۲۲۰ فرد کارتن‌خواب و بی‌خانمان، در سرمای یک هفته اخیر در این مرکز که بصورت شبانه روزی فعال بود، اسکان داده شدند. وی ادامه داد: این مرکز سرپناه به کارتن‌ خوابها و افراد بی سرپناه، علاوه بر استراحت شبانه، خدماتی از قبیل مشاوره، غذای گرم و […]

به گزارش ایلنا، محمد خیرآبادی در این باره گفت: ۲۲۰ فرد کارتن‌خواب و بی‌خانمان، در سرمای یک هفته اخیر در این مرکز که بصورت شبانه روزی فعال بود، اسکان داده شدند.

وی ادامه داد: این مرکز سرپناه به کارتن‌ خوابها و افراد بی سرپناه، علاوه بر استراحت شبانه، خدماتی از قبیل مشاوره، غذای گرم و استحمام، ارائه می داد.

خیرآبادی همچنین افزود: مرکز سرپناه شبانه سبزوار، اواخر سال ۱۳۹۸ برای پذیرش افراد معتاد و بی خانمان، با ظرفیت پذیرش ۶۰ نفر با همکاری شهرداری، شورای شهر و ستاد بازآفرینی محلات، ایجاد شد.

این مسوول گفت: فضای این مرکز، از طریق شهرداری در اختیار موسسه خیریه زیر پوشش بهزیستی، قرار گرفته است.

با راه اندازی گرمخانه در شهر سبزوار، بطور میانگین هر شب بیش از ۲۰ نفر، به این مرکز مراجعه می کنند‌ که علاوه بر ارائه خدمات و دادن ۲ وعده غذایی به آنها، تلاش کرده ایم با استفاده از تیم روانشناسی و تشویق آنها به ترک اعتیاد، زمینه بازگشت مراجعان به اجتماع و دامن خانواده، فراهم می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:ایلنا