استقرار مرکز جهاددانشگاهی گنبدکاووس در مکان جدید/ هم افزایی نهادهای انقلابی برای توسعه دانش

مرداد 16, 1400
71 بازدید

 با امضای تفاهم نامه ای سه جانبه محل جدید مرکز آموزش جهاددانشگاهی گنبدکاووس به ساختمان دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاووس منتقل می شود. جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی برگفته از بطن انقلاب بیش از 4 دهه است که در راستای ماموریت های سترگ خود بی وقفه در حال مجاهدت و تلاش شبانه روزی استو در […]

استقرار مرکز جهاددانشگاهی گنبدکاووس در مکان جدید/ هم افزایی نهادهای انقلابی برای توسعه دانش

 با امضای تفاهم نامه ای سه جانبه محل جدید مرکز آموزش جهاددانشگاهی گنبدکاووس به ساختمان دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاووس منتقل می شود.

جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی برگفته از بطن انقلاب بیش از 4 دهه است که در راستای ماموریت های سترگ خود بی وقفه در حال مجاهدت و تلاش شبانه روزی استو در این راستا خدمات بزرگی را به این مرز و بوم ارائه کرده است.

مرکز آموزش جهاددانشگاهی گنبدکاووس که ذیل معاونت آموزشی حهاددانشگاهی استان گلستان فعالیت خود را حدود یک دهه است در شرق استان گلستان آغاز کرده است با توجه به افزایش سطح خدمات،، تنوع دوره های آموزشی و ایجاد پیوست های فرهنگی و پژوهشی نیازمند فضایی بزرگتر و متناسب با حوزه آموزش بود که به همین منظور پس از طرح موضوع در کمیسیون دانشجویی شهرستان گنبدکاووس به پیشنهاد فرماندار این شهرستان موضوع در کارگروهی مورد بررسی قرار گرفته و پس از بحث و تبادل نظر مکانهایی مورد مطالعه قرار گرفت که نهایتا فضایی در دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاووس بدین منظور اختصاص یافت که طی جلسه ای در روز 16 مرداد به مناسبت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی و با امضای تفاهم نامه های سه جانبه و چهارجانبه به تصویب رسید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس در این نشست جهاددانشگاهی را یکی از کلیدی ترین عناصر توسعه علم وفناوری در کشور دانست و اظهار کرد: انتظار ما این است با توسعه زیرساختهای فیزیکی در این نهاد انقلابی که همزمان با سالروز تشکیل جهاددانشگاهی صورت گرفته، گستره خدمات آن نیز به مراتب افزایش یابد.

عبدالقدیر کریمی با تقدیر از همدلی میان مسئولان در استان گلستان و به ویژه شهرستان گنبدکاووس، افزود: امروز وقتی شاهد هستیم سه نهاد خدمت رسان و انقلابی در کنار هم برای حل معضلات و کمک به توسعه اهداف یکدیگر دوشادوش هم قرار گرفته و در قالب تفاهم نامه بهآیندهای روشن می اندیشند برای همه ما مایه مباهات و افتخار است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه ما به مجموعه جهاددانشگاهی نگاهی مترقی و مبتنی بر انتظار رهبر معظم انقلاب از این نهاد است، خاطرنشان کرد: حضور جدی جهاددانشگاهی برای برداشتن بارهای بر زمین مانده انقلاب در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی و پژوهشی نعمت بزرگی برای هر منطقه و شهرستانی خواهد بود که گنبدکاووس نیز از این موهبت برخوردار است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبدکاووس نیز در این دیدار جهاددانشگاهی را پرچمدار حوزه جهش علمی در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی دانست و گفت: دانشگاه تقریب مذاهب با رویکردهای کاملا مشخص بر اساس اهداف انقلاب از هرگونه همکاری با نهادهای انقلابی استقبال کرده و برای توسعه فرهنگ تقریب آماده تهیه پیوست های تقریبی برای فعالیت های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، اجتماعی و دانش محور است.

حسن بیارجمندی با ابراز خرسندی از تعامل مثبت میان جهاددانشگاهی واحد گلستان با دانشگاهها و نهادهای علمی و فرهنگی، تصریح کرد: تحقق منویات رهخبر معظم انقلاب و ساختن جامعه اسلامی تنها از طریق همین مجاهدت های علمی و فرهنگی و تعامل و هم افزایی میان نیروهای دلسوز انقلاب قابل دسترسی است.

سرپرست جهاددانشگاهی استان گلستان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از گستره خدمات این نهاد در استان گلستان، گفت: جهاددانشگاهی در تلاش است تا بتواند با نقش آفرینی مثبت در معادلات علمی، فرهنگی و اشتغال زایی استان به نحو مطلوب زمینه ساز رشد همه جانبه استان در کنار سایر نهادهای خدمت رسان باشد.

ابراهیم شهبازی با تقدیر از همکاری مدیران و مسئولان شهرستان گنبدکاووس با مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت این نهاد در شرق استان گلستان، خاطرنشان کرد: میوه همدلی و هم افزایی نهادهای انقلابی وخدمت رسان قطعا پیشرفت و توسعه دانش محور خواهد بود.

وی با تقدیر از همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه مذاهب اسلامی گنبدکاووس با جهاددانشگاهی، گفت: مطابق تفاهم نامه منعقد شده امروز سرآغاز فصل نوینی از فعالیت های مشترک آموزشی، فرهنگی، پژوهشی میان این سه نهاد خواهد بود.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست چهارجانبه و پس از بحث و تبادل نظر پیرامون همکاری های مشترک بین جهاددانشگاهی، دانشگاه تقریب مذاهب گلستان و اداره آموزش و پرورش گنبدکاووس تفاهم نامه ای میان این سه نهاد و با نظارت معاونت استانداری و فرمانداری ویژه گنبدکاووس به امضا رسید که طی آن ضمن واگذاری حق انتفاع یک مکان فیزیکی برای جهاددانشگاهی همکاری های مشترک فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال محور با پیوست سواد تقریب مورد توجه قرار گرفته است.

منبع: ايسنا