استقبال ریاض و مسقط از تعیین نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن

مرداد 16, 1400
207 بازدید

وزارت امور خارجه عربستان سعودی از تعیین هانس گراندبرگ به عنوان نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن استقبال کرد.  به نقل از خبرگزاری آناتولی، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در حساب توئیتری خود اعلام کرد که ریاض از تعیین هانس گراندبرگ به عنوان نماینده جدید سازمان ملل متحد در امور یمن […]

استقبال ریاض و مسقط از تعیین نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن

وزارت امور خارجه عربستان سعودی از تعیین هانس گراندبرگ به عنوان نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن استقبال کرد.

 به نقل از خبرگزاری آناتولی، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در حساب توئیتری خود اعلام کرد که ریاض از تعیین هانس گراندبرگ به عنوان نماینده جدید سازمان ملل متحد در امور یمن استقبال می‌کند.

وی با بیان اینکه کشورش برای گراندبرگ جهت ایفای وظیفه جدیدش آرزوی موفقیت می‌کند، گفت: حمایت عربستان سعودی از تمام تلاش‌ها برای دستیابی به راه حل سیاسی بحران یمن و پایان دادن رنج مردم این کشور، ادامه خواهد یافت.

همچنین بدر بن حمد البوسعید، وزیر خارجه عمان از انتخاب گراندبرگ در منصب جدیدش استقبال کرد.

البوسعیدی گفت: عمان به همکاری با هانس در این پرونده مهم و ادامه تلاش‌ها برای حل بحران یمن در اسرع وقت امیدوار است.

البوسعیدی از مواضع گراندبرگ و شناختش از امور یمن و منطقه ابراز خرسندی کرد و گفت،‌ امیدوار است مهارت و تجربیات فرستاده جدید به تلاش‌هایش برای توقف جنگ و آتش‌بس فراگیر و تسهیل ارسال کمک‌های انسانی و ورود به روند سیاسی در جهت تحقق ثبات در منطقه و خواسته‌های ملت یمن کمک کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل روز گذشته هانس گراندبرگ، دیپلمات سوئدی را به جای مارتین گریفیتس به عنوان نماینده ویژه خود در امور یمن تعیین کرد.

براساس گزارش‌ سازمان ملل متحد، طی حدود هفت سال اخیر 235 هزار یمنی طی درگیری‌ها در این کشور کشته و زخمی شده‌اند. همچنین 80 درصد از شهروندان یمنی به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارند.

منبع: ايسنا