استفاده از ماسک در برخی مناطق ایلام به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است

مهر 10, 1400
62 بازدید

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام دورهمی‌های خانوادگی و سفرها را دو عامل ورود استان به پیک چهارم اعلام کرد. دکتر«جمیل صادقی‌فر» در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا،اظهار کرد: دورهمی‌های خانوادگی و سفرهای کنترل نشده از عوامل اصلی ورود استان ایلام به پیک چهارم کرونا است. وی با بیان اینکه متاسفانه ترس مردم به […]

استفاده از ماسک در برخی مناطق ایلام به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام دورهمی‌های خانوادگی و سفرها را دو عامل ورود استان به پیک چهارم اعلام کرد.

دکتر«جمیل صادقی‌فر» در نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا،اظهار کرد: دورهمی‌های خانوادگی و سفرهای کنترل نشده از عوامل اصلی ورود استان ایلام به پیک چهارم کرونا است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ترس مردم به دلیل کاهش آمار فوتی‌ها ریخته شده است، گفت: این در حالی است که ویروس جدید جدی‌تر است و سهل‌انگاری‌ها موجب شده که استفاده از ماسک در برخی مناطق استان ایلام به زیر ۲۰ درصد کاهش یافته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: در وضعیت آبان قرار گرفته ایم، اما مراسم‌های ترحیم و عروسی افزایش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: از اول تا ۱۳ فروردین ۹۲ نفر از شاغلین  در ادارات استان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۷۷ نفر مربوط به ادارات، بانک ها و شرکت ها، ۱۱ نفر بخش درمان و چهار نفر نیز در بخش بهداشت بوده است.

صادقی‌فر تاکید کرد: متاسفانه در زمینه تبلیغات محیطی در شهرهای استان کم‌کاری شده که شهرداران باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

منبع: ایسنا