استراحت مطلق برای بیماران مبتلا به کرونا الزامی است

مرداد 25, 1400
1 بازدید

 فوق متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکیدکرد: استراحت مطلق برای بیماران مبتلا به کرونا الزامی است. دکتر سید احمد هاشمی در گفت و گو با ایسنا، گفت: بیماران مبتلا به کرونا هستند در مواردی که نیاز به پزشک دارند، در اسرع وقت به مراکز درمانی […]

استراحت مطلق برای بیماران مبتلا به کرونا الزامی است

 فوق متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکیدکرد: استراحت مطلق برای بیماران مبتلا به کرونا الزامی است.

دکتر سید احمد هاشمی در گفت و گو با ایسنا، گفت: بیماران مبتلا به کرونا هستند در مواردی که نیاز به پزشک دارند، در اسرع وقت به مراکز درمانی برای امر درمان مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: اما تمامی بیماران نیاز به انجام سی تی اسکن و یا داروهای تزریقی بیمارستانی ندارند و این امر باید با نظر پزشک و تیم پزشکی حاضر در بیمارستان ها صورت گیرد.

هاشمی افزود: اما نکته ای که تمامی بیماران مبتلا به کرونا باید به آن توجه کنند این است که باید استراحت مطلق در منزل داشته باشند و از مایعات و غذاهای آبکی مانند سوپ رقیق که اشتهای آن ها برای غذا خوردن باز می شود، استفاده کنند.

وی ادامه داد: استفاده از داروهای ضد التهاب از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود.

این پزشک عفونی و گرمسیری بیان کرد: بسیاری از بیمارانی که حالشان بد می شود به فعالیت روزمره ادامه داده اند و نیاز است که این افراد استراحت کنند و از درگیری بیشتر ریه جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: علاوه بر آن زدن ماسک و دوری از تجمعات کمک می کند که بیماری را کنترل کنیم.

منبع: ايسنا