استانی ساحلی که برای ایرانیان ناشناخته مانده

آذر 23, 1400
10 بازدید

ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر گفت: متأسفانه بعضی مواقع استان بوشهر برای کشور ناشناخته است. به گزارش ایسنا، عبدالکریم گراوند در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش‌های مختلف، بیان کرد: گردشگری یک ظرفیت نو و پویا است که با توجه به پتانسیل‌های موجود می‌تواند یک صنعت مولد برای کشور […]

استانی ساحلی که برای ایرانیان ناشناخته مانده

ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر گفت: متأسفانه بعضی مواقع استان بوشهر برای کشور ناشناخته است.

به گزارش ایسنا، عبدالکریم گراوند در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش‌های مختلف، بیان کرد: گردشگری یک ظرفیت نو و پویا است که با توجه به پتانسیل‌های موجود می‌تواند یک صنعت مولد برای کشور باشد.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به معرفی ظرفیت گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر علاوه بر ظرفیت‌های صنعتی و دارا بودن نفت، گاز و پتروشیمی، از قابلیت‌های بالایی در حوزه‌ی گردشگری نیز برخوردار است.

گراوند با بیان اینکه متأسفانه بعضی مواقع استان بوشهر برای کشور ناشناخته است، افزود: بافت تاریخی بوشهر به عنوان یک منطقه مهم گردشگری بوشهر می‌تواند الگویی برای تمام دنیا در زمینه زندگی مسالمت آمیز و همچنین اتحاد، نجابت و وحدت رویه باشد. ظرفیت گردشگری بوشهر باید به دنیا معرفی شود و بخشی از گردشگری بوشهر بر مبنای صنایع دستی است که نیاز به توجه ویژه‌ای دارد.

استاندار بوشهر تصریح کرد: از دیگر قابلیت گردشگری استان بوشهر در بخش‌های ساحلی، روستایی، بوم‌گردی، دریایی و عشایری است که باید نسبت به معرفی این ظرفیت‌ها تلاش بیشتری صورت بگیرد.

گراوند با بیان اینکه کمبود جدی مرکز استان بوشهر هتل پنج ستاره است، گفت: صنعت گردشگری بدون امکانات اقامتی نمی‌تواند موفق باشد، فلذا نیاز به احداث یک هتل پنج ستاره در استان احساس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرهای ساحلی هنوز امکانات مناسب فراهم نشده است، بنابراین سازمان بنادر استان بوشهر در حوزه گردشگری دریایی برنامه ریزی داشته باشد و به سمت استفاده از امکانات موجود حرکت نماید.

استاندار بوشهر با اشاره به کارکرد طرح‌های بوم‌گردی روستایی در استان بوشهر یادآور شد: اجرای طرح بوم گردی در روستاهای استان جذب حداکثری گردشگر را به همراه داشته و برخی از اقامتگاه‌ها نیز در ایام نوروز بین ۱۵ تا ۱۶ میلیون تومان درآمد داشته اند.

گراوند با تاکید بر لزوم احیای صنعت گردشگری در کشور، گفت: تلاش شود تا طرح تعطیلات زمستانی در کشور اجرا شود، چرا که این تعطیلات می‌تواند تأثیر زیادی در رونق گردشگری داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید برای صنعت گردشگری فرصت فراهم شود، ادامه داد: لازم است که از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری حمایت بیشتری صورت بگیرد، زیرا یکی از بخش‌هایی که برگشت سرمایه در آن بالا است حوزه گردشگری می‌باشد.

استاندار بوشهر با اشاره به وجود دو تیم فوتبال لیگ برتری در استان بوشهر بیان کرد: تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم در مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور حضور دارند که با توجه به این موضوع بایستی زمینه و امکانات اقامتی برای میزبانی مسابقات لیگ فراهم گردد.

گراوند با تاکید بر توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری دریایی و ورزش‌های آبی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به استان، بودجه لازم برای سایت قایقرانی بوشهر مصوب و ابلاغ شده است که اجرای این پروژه باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی، تالاب حله را از قابلیت‌های مهم گردشگری دانست و افزود: بارندگی‌های سال جاری تالاب حله را پرآب کرده است که این یک ظرفیت فوق العاده برای جذب گردشگر است.

انتهای پیام