استاندار یزد چند طرح عمرانی در مرکز استان را افتتاح کرد

آبان 20, 1400
7 بازدید

ایسنا/یزد استاندار یزد در یک برنامه نیم روزه چندین طرح عمرانی از جمله فاز اول باند دوم جاده یزد – فولاد را افتتاح و عملیات اجرایی چند طرح مانند ناحیه صنعتی غیردولتی ویژه ضایعات شهر یزد، سالن ورزشی و بوستان بانوان روستای اکرمیه را کلنگ‎زنی کرد. «محمدعلی طالبی» در مراسم افتتاح اولین طرح مربوط به شن […]

استاندار یزد چند طرح عمرانی در مرکز استان را افتتاح کرد

ایسنا/یزد استاندار یزد در یک برنامه نیم روزه چندین طرح عمرانی از جمله فاز اول باند دوم جاده یزد – فولاد را افتتاح و عملیات اجرایی چند طرح مانند ناحیه صنعتی غیردولتی ویژه ضایعات شهر یزد، سالن ورزشی و بوستان بانوان روستای اکرمیه را کلنگ‎زنی کرد.

«محمدعلی طالبی» در مراسم افتتاح اولین طرح مربوط به شن و ماسه که عصر شنبه برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه شن و ماسه با توجه به حجم عمرانی و طرح اقدام ملی مسکن درصدد تولید شن و ماسه استاندارد هستیم که ایجاد این کارگاه پیشرفت خوبی در این باره محسوب می‌شود.

وی از ضرورت الگو پذیری از از این طرح یاد کرد و گفت: با این حرکت موتور ساماندهی شن و ماسه در استان به حرکت میافتد باید بقیه نیز الگو گرفته و حرکت کنند.

استاندار افزود: تامین شن و ماسه و بتن که برای انجام امور ساختمانی لازم است، از جمله اقداماتی است که به دنبال همگرایی بین بخش دولتی و خصوصی شاهد آن هستیم.

وی با بیان این که همکاری و تعامل در این باره افتخارآمیز است، گفت: جای خوشحالی دارد که اقدامات اثرگذاری را برای بار اول در استان شاهد هستیم و سرآغاز حرکتی نو با همکاری مردم و بخش خصوصی و دستگاه‌های مختلف خواهد بود.

استاندار به تعامل محیط زیست با تکیه بر توجه به آینده یزد در این باره اشاره کرد و گفت: ارتقا در این زمینه خواهیم داشت و درجه اطمینانمان ارتقا پیدا می‌کند.

جاده سازی با تعامل دولت و بخش خصوصی

طالبی در مراسم افتتاح مربوط به دو بانده شدن جاده یزد _ فولاد که در حال حاضر هشت کیلومتر آن از اشکذر تا محل فولاد آلیاژی ایران امتداد دارد، گفت: هنوز این مسیر تمام نشده و با ادامه این فرایند فاز نهایی آن را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به این که کارخانجات و واحدهای صنعتی و مردمی که تردد به ندوشن دارند خوشحال و راضی هستند، گفت: امیدوار به کاهش عمده تصادفات در این جاده هستیم.

وی ادامه داد:  ایجاد این جاده، نمونه تعامل بین دولت و بخش خصوصی است و ای کاش بیشتر و زودتر شاهد آن بودیم.

استاندار به لازمه همراهی‌های خوب مدیران و توان بالای بخش خصوصی در رفع خلأهای زیرساختی و جاده‌سازی اشاره کرد و گفت: باید این مشکلات را با حمایت و همراهی‌های بخش خصوصی مرتفع کنیم.

همگرایی فرهنگی با ایجاد فضاهای مشترک

طالبی در مراسم دیگری که مربوط به کلنگ زنی بوستان بانوان اکرمیه و بوستان عمومی این روستا بود، از زحمایت شورا و دهیاری اکرمیه تقدیر کرد و گفت: روستاهایی مثل اکرمیه و دیگر روستاهای حاشیه شهر که جمعیت مهاجر را در خود جای داده و از فرهنگ‌های مختلف هستند، بعضاً تبعات ناشی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی را شاهدیم.

وی افزود: آنچه می‌تواند ما را بهم پیوند دهد، همگرایی و تعامل اجتماعی و داشتن فضاهای  فرهنگی و اجتماعی مشترک است.

استاندار یزد با بیان این که اگر هر کسی چنین فضاهای مشترکی را نداشته باشد، تجربه دستیابی به فرهنگ مشترک اتفاق نمی‌افتد، گفت: تعامل کودکان هم سن و سال و چنین تعاملاتی منجر می‌شود که شاهد شکل‌گیری فرهنگ مشترک باشیم که در کاهش آسیب‌هایی که مناطق این چنینی با آن روبرو هستند، موثر است.

وی با اشاره به این که باید از این سیاست حمایت شود، گفت: فرصت باهم بودن را برای این جمعیت با ایجاد پارک و بوستان‌های فرهنگی ایجاد کنیم و با فراهم کردن فرصت‌های همگرایی مشترک، ضریب امنیت را افزایش دهیم و همبستگی اجتماعی را در مسائل اجتماعی فرهنگی و امنیتی ارتقا دهیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا