استاندار قم:ضعف زیرساخت‌های تولید در قم، سرمایه‌گذاران را گریزان می‌کند

آذر 22, 1400
11 بازدید

ایسنا/قم استاندار قم گفت: ضعف زیرساخت‌های تولید و صنعت در قم، سرمایه‌گذاران را گریزان می‌کند. به گزارش خبرنگار ایسنا، بهرام سرمست ظهر امروز در اولین جلسه رفع مشکلات برق شهرک‌های صنعتی قم در سالن امام جواد(ع) استانداری افزود: همه زیرساخت‌ها، برای توسعه و رونق تولید باید فراهم باشد. استاندار قم افزود: ضعف زیرساخت‌های تولید و صنعت […]

استاندار قم:ضعف زیرساخت‌های تولید در قم، سرمایه‌گذاران را گریزان می‌کند

ایسنا/قم استاندار قم گفت: ضعف زیرساخت‌های تولید و صنعت در قم، سرمایه‌گذاران را گریزان می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بهرام سرمست ظهر امروز در اولین جلسه رفع مشکلات برق شهرک‌های صنعتی قم در سالن امام جواد(ع) استانداری افزود: همه زیرساخت‌ها، برای توسعه و رونق تولید باید فراهم باشد.

استاندار قم افزود: ضعف زیرساخت‌های تولید و صنعت در قم، سرمایه گذاران را گریزان می‌کند، به ویژه تعرفه‌های بالای خدمات و افزایش قیمت تولید، مجالی برای حضور سرمایه گذاران در پروژه‌های اقتصادی و تولیدی را نمی‌دهد.

وی اظهار کرد: اخیراً تقاضاهای زیادی در جهت سرمایه‌گذاری در قم به خصوص منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان اعلام شد، اما ضعف زیرساخت‌هایی همچون مشکلات تأمین انشعاب برق و یا تعرفه‌های سنگین موجب می‌شود سرمایه گذار انگیزه‌ای برای حضور در پروژه‌های اقتصادی را نداشته باشد.

سرمست تاکید کرد: کاهش تعرفه‌های واحدهای صنعتی یکی از انتظارات مهم در رونق تولید است، و باید در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود، تعرفه‌های سنگین موجب کناره گیری تولیدکنندگان از تولید و اشتغال می‌شود.

وی گفت: تعرفه‌های برق در واحدهای صنعتی قم نسبت به سایر مناطق بیشتر است و باید این تعرفه‌ها از سوی شرکت توزیع برق تهران، اصلاح و بازنگری شود و هزینه‌ها را متوازن و عادلانه تعریف کنند.

استاندار قم عنوان کرد: در جهت تأمین و توسعه و تثبیت شبکه برق در واحدهای صنعتی قم باید راهکارهای اساسی اتخاذ شود، هزینه‌های قم نباید همانند تعرفه‌های تهران و البرز محاسبه شود، چرا که قم دارای شرایط متفاوتی نسبت به استان‌های دیگر است و این تعرفه‌ها توجیه اقتصادی در تولید ندارد.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان تهران نباید توسعه صنعتی روی دهد، بسیاری از شهرک‌های صنعتی در محدوده قم احداث شده‌اند، اما با این وجود همکاری لازم در تأمین زیرساخت‌ها و به ویژه برق صورت نمی‌پذیرد.

سرمست با اشاره به بلاتکلیفی پست برق منوریل به دلیل توقف پروژه، افزود: پست برق این پروژه در تابستان سال جاری تعیین تکلیف می‌شود تا در زمان اوج مصرف بتوان از این ظرفیت استفاده کرد.

مهم‌ترین اولویت استان قم در رونق تولید، جذب سرمایه گذاران است

معاون استاندار قم گفت: امسال مهم‌ترین اولویت استان قم در رونق تولید، جذب سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه‌های اقتصادی و احیای واحدهای صنعتی تعطیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مهرداد غضنفری امروز در اولین جلسه رفع مشکلات برق شهرک‌های صنعتی قم و واحدهای تولیدی در سالن امام جواد (ع) استانداری عنوان کرد: بدون حضور سرمایه‌گذاران، نمی‌توان در زمینه‌های اقتصادی به رشد و شکوفایی رسید و بدون مشوق‌های تشویقی نیز، نمی‌توان در جذب سرمایه گذار موفق بود.

معاون استاندار قم افزود: امسال مهم‌ترین اولویت استان قم در رونق تولید، جذب سرمایه گذاران در اجرای پروژه‌های اقتصادی و احیای واحدهای صنعتی تعطیل شده است.

وی اظهار کرد: با تدبیر استاندار قم، امسال در جهت پذیرش سرمایه گذار، امکانات و زیرساخت‌های لازم فراهم می‌شود که یکی از زیرساخت‌های مهم، تأمین برق است.

غضنفری بیان کرد: اگر به دلیل مشکلات تأمین برق و یا تعرفه‌ها، سرمایه‌گذاران قادر به سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی قم نباشند، بسیاری از واحدها متوقف خواهد شد، تأمین برق واحدهای صنعتی و کاهش تعرفه‌ها، لازمه ورود سرمایه گذاران به قم است.

وی گفت: در شهرک صنعتی شکوهیه، ۲ برابر ظرفیت موجود، انشعاب برق واگذار شده است و اگر واحدهای راکد فعال شود با کمبود شدید برق در آینده نزدیک مواجه می شویم و باید در این باره نیز تدبیر شود.

معاون استاندار قم افزود: یکی از ظرفیت‌های مهم سرمایه‌گذاری در قم، حوزه گردشگری است، در این زمینه باید زیرساخت‌های لازم جهت جذب سرمایه گذار به سمت طرح‌های گردشگری فراهم شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعرفه‌های اماکن گردشگری، به صورت تجاری محاسبه می‌شود که باید این تعرفه‌ها در جهت حمایت از سرمایه گذار، تعدیل شود.

انتهای پیام