اساتید دانشگاه‌ها سلوک شهید چمران را مرام خود قرار دهند

مرداد 18, 1400
47 بازدید

 فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: اساتید دانشگاه‌ها در شرایط خطیر امروز بهتر است سیره و سلوک شهید چمران را در همه ابعاد مورد بررسی قرار داده و آن را مورد توجه و مرام خود قرار دهند. سردار جلیل بابازاده ۳۱ خرداد در گردهمایی اساتید حوزه و دانشگاه در اردبیل در سالروز شهادت […]

اساتید دانشگاه‌ها سلوک شهید چمران را مرام خود قرار دهند

 فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: اساتید دانشگاه‌ها در شرایط خطیر امروز بهتر است سیره و سلوک شهید چمران را در همه ابعاد مورد بررسی قرار داده و آن را مورد توجه و مرام خود قرار دهند.

سردار جلیل بابازاده ۳۱ خرداد در گردهمایی اساتید حوزه و دانشگاه در اردبیل در سالروز شهادت شهید چمران که با نام روز بسیج اساتید نامگذاری شده، اظهار کرد: ما امروز با تنوع اندیشه‌ها و تفکرهای برخاسته از مکاتب غربی و ایرانی روبه‌رو هستیم که ضرورت دارد در انتخاب یک مکتب شایسته برای تعالی نسل آینده از ساز و کارهای درست و صحیح و بینش واقع‌بینانه استفاده شود.

وی به زندگی و مبارزات شهید چمران اشاره کرد و گفت: آنچه که در این مسیر به عینه مشاهده می‌کنیم خلوص در نیت، شایستگی در عمل و همچنین قوی سبقت ربودن از دیگران در صحنه دفاع از حق و حقوق مردم است که حتی در دوران جنگ تحمیلی نمود و نشانه‌هایی از آن را به عینه مشاهده می‌کنیم.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل از اساتید دانشگاه‌ها خواست تا با مرور زندگی و شاخصه‌های شهید چمران به ویژه در باور و اعتقاد قلبی به خداوند متعال و مکتب راستین اسلام و ولایت‌پذیری تأملی واقع‌بینانه داشته باشند تا بیش از هر زمان دیگر مرام و سیره و سلوک او را مورد توجه قرار دهند.

بابازاده در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شهید والامقام چمران دلیر و شجاع نه تنها در عرصه تحولات روحی و عرفانی خود بلکه در ساختاری فراتر سعی کرد تا همرزمان خود را نیز به نحوی آماده جهاد در مسیر حق و حقیقت کند که بارزه و شاخصه‌های آن را در سلحشوری‌های دوران جنگ و عملیات‌های مختلف به عینه مشاهده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: دکتر چمران که مرد روزهای سخت و آزمون‌های حساس و خطیر بوده به رغم همه پیشنهادها در پذیرفتن مسئولیت‌ها سعی کرد تا در کنار رزمندگان اسلام صلابت و سادگی را حفظ کرده و به نوعی در میدان عمل رشادت‌ها و جانفشانی‌های خود را به معنای واقعی به نمایش بگذارد.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به نامگذاری روزشهادت شهید چمران به نام گرامیداشت بسیج اساتید اشاره کرد و ادامه داد: ضرورت دارد در حساس‌ترین مقطع انقلاب اسلامی اساتید مومن و متعهد با رجوع به گنجینه عظیم بصیرتی و معرفتی شهید چمران سعی کنند تا بیش از هر زمان دیگر در میدان عمل یاریگر انقلاب اسلامی و ارزش‌های به دست آمده باشند.

منبع:ايسنا