از هیچ خطای دشمنان چشم پوشی نخواهیم کرد

مرداد 20, 1400
117 بازدید

فرمانده نیروی پدافند هوایی با تاکید بر اینکه از هیچ خطایی که از سوی دشمنان سر بزند چشم پوشی نخواهیم کرد، گفت: یگان های پدافند هوایی در جنوب شرقی ترین نقطه کشور، با ذکاوت، هوشیاری و دقت هر چه تمام اجازه هیچگونه تجاوز به بیگانگان را نمی دهند.   به نقل از ارتش، امیر سرتیپ […]

از هیچ خطای دشمنان چشم پوشی نخواهیم کرد

فرمانده نیروی پدافند هوایی با تاکید بر اینکه از هیچ خطایی که از سوی دشمنان سر بزند چشم پوشی نخواهیم کرد، گفت: یگان های پدافند هوایی در جنوب شرقی ترین نقطه کشور، با ذکاوت، هوشیاری و دقت هر چه تمام اجازه هیچگونه تجاوز به بیگانگان را نمی دهند.

  به نقل از ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در گروه پدافند هوایی (شهید بردبار) چابهار از بخش‌های مختلف این گروه پدافندی بازدید کرد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه این بازدید گفت: شمال اقیانوس هند و نقطه استراتژیک جنوب شرق ایران بطور کامل تحت پوشش چتر پدافند هوایی و در امنیت کامل قرار دارد.

امیر سرتیپ صباحی فرد با بیان اینکه جنوب شرق کشور از مناطق مهم و استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است، افزود:  یگان های پدافند هوایی در جنوب شرقی ترین نقطه کشور با ذکاوت،  هوشیاری و چشمانی بیدار اجازه هیچگونه تجاوز به بیگانگان را نخواهند داد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به اینکه گروه پدافند هوایی چابهار رصد و حراست آسمان بخشی از کشور را به عهده دارد که ترددهای هوایی و دریایی زیادی در آن به سمت تنگه هرمز و خلیج فارس و همچنین به سمت شرق آسیا و آسیای میانه صورت می پذیرد، تصریح کرد: انواع سامانه های شنود الکترونیکی، راداری و موشکی کاملا بومی  که ماحصل تلاش های شبانه روزی جوانان این مرز و بوم است در این منطقه مستقرند و دشمنان می دانند که ما در این منطقه چشم در چشم آنها هستیم و حتی نفس کشیدن آنها را رصد می کنیم.

وی ادامه داد: پدافند هوایی از مدت ها پیش به این توانمندی رسیده است که هر شی پرنده را با هر سطح مقطع راداری کشف و رصد نماید و برای اقدامات تاکتیکی و دفاعی در برابر اهداف مهاجم از سامانه ها و سلاح های قدرتمندی بهره می برد.

امیر سرتیپ صباحی فرد با اشاره به این که کارکنان متعهد، متخصص و ولایی پدافند هوایی با چشمانی همیشه بیدار و تیزبین از کیان ایران عزیز دفاع می کنند، تاکید کرد ما برای اقتدار و عزت خود از هیچ خطایی که از سوی دشمنان سر بزند چشم پوشی نخواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه امروز باعث اعتماد بنفس شبکه یکپارچه پدافند هوایی است، بکارگیری سامانه های کاملا بومی و بهره گیری کارکنان آموزش دیده خودمان در تمامی لایه ها و رده هاست.

منبع: ايسنا