از سرمایه گذاران افغان دعوت سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد تجاری سیستان را داریم

آذر 2, 1400
21 بازدید

ایسنا/سیستان و بلوچستان دبیر مناطق آزاد تجاری و اقتصادی کشور گفت: وضعیت افغانستان به گونه ای است که بسیار مشتاق همکاری با کشور ما هستند، ما از سرمایه گذاران افغان هم دعوت میکنیم تا در سرمایه گذاری های منطقه آزاد تجاری سیستان شرکت کنند. به گزارش ایسنا دکتر سعید محمد در سفر به سیستان ادامه داد: […]

از سرمایه گذاران افغان دعوت سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد تجاری سیستان را داریم

ایسنا/سیستان و بلوچستان دبیر مناطق آزاد تجاری و اقتصادی کشور گفت: وضعیت افغانستان به گونه ای است که بسیار مشتاق همکاری با کشور ما هستند، ما از سرمایه گذاران افغان هم دعوت میکنیم تا در سرمایه گذاری های منطقه آزاد تجاری سیستان شرکت کنند.

به گزارش ایسنا دکتر سعید محمد در سفر به سیستان ادامه داد: منطقه آزاد چابهار معین منطقه آزاد سیستان است تا زمانی که بتواند به یک حد قابل قبولی برسد و بتواند بصورت مستقل عمل کند و باتوجه به اینکه اخیرا مصوبه‌ای را در کمیسیون اقتصادی دولت مبنی براینکه منطقه آزاد تجاری چابهار بتواند به منطقه آزاد سیستان کمک مالی کند را اخذ کردیم و براین اساس آقای کردی ماموریت ویژه دارند و از همین امروز کار بصورت جدی شروع خواهد شد.

وی در خصوص انتصاب مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری سیستان هم گفت: دکتر واعظی پور علاوه براینکه متولد زابل است، پیش از این هم در منطقه آزاد پیام سالها مسئولیت داشتند و باتوجه به تجربیات بسیارخوبی که در این زمینه دارند و از آن گذشته ارتباط خوبی که با دبیرخانه مناطق آزاد کشور دارند حتما تاثیرهای خوبی در این زمینه خواهد داشت.

دبیرمناطق آزاد کشور افزود: ما کاملا از شما حمایت خواهیم کرد و هرجایی را که احساس کردید نیاز به شروع عملیات اجرایی دارد را شروع کنید، در سیستان زیزساختهای بسیارخوبی محیاست و باید از این ظرفیتها از جمله شهر جدید رامشار باتوجه به ساخت و سازهای خوبی که انجام شده استفاده بهینه صورت پذیرد.

دکتر محمد ادامه داد: انتظار داریم که هرچه سریعتر فعالیت در منطقه آزاد سیستان آغاز و سرعت بگیرد.

منبع: ايسنا