از دل بسیج شهدای بزرگی جوشیده است

آذر 2, 1400
8 بازدید

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت:ما به‌عنوان پیام‌رسان شهدا می‌بایست معرفت‌شناسی و فرهنگ ایثار و شهادت را از طریق حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز علمی در بخش‌های مختلف جامعه نهادینه کنیم. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام هادی عسگری در نخستین نشست شورای اداری توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال […]

از دل بسیج شهدای بزرگی جوشیده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت:ما به‌عنوان پیام‌رسان شهدا می‌بایست معرفت‌شناسی و فرهنگ ایثار و شهادت را از طریق حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز علمی در بخش‌های مختلف جامعه نهادینه کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام هادی عسگری در نخستین نشست شورای اداری توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جاری که روز یکشنبه ۳۰ آبان‌ماه در فرمانداری شهرستان سنقر و کلیایی و دیگر اعضای این شورا برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته بسیج،  توضیح داد: مردانی از دل بسیج جوشیدند که معجزه‌آفرین شدند و با ایمان، اخلاص و شجاعتی که داشتند ایران اسلامی را در برابر تهدیدات دشمن بیمه کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه افزود: بسیج مدرسه عشق و ایثار دلدادگان بی‌ادعا است و مجموعه مخلصی است که در دل آن شهدای بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی جوشیدند و به سردار دل‌ها مبدل شدند.  کسانی بر دل‌ها حکومت می‌کنند که دل‌شان خانه مهر و محبت مردم باشد و گوهر خدمتگزاری به مردم تنها در دل‌های پیراسته از منیت و خودخواهی یافت می‌شود. امروز تداوم بخشیدن به راه شهدا در گرو خدمتگزاری به جامعه ایثارگری و آحاد مردم شریف ایران اسلامی است.

وی بهره‌بردن از سه شاخص معرفت، محبت و شوق به شهادت را مهم‌ترین ویژگی شهدای والامقام عنوان کرد و اگفت: شهدا با معرفت‌شناسی محبت خدای متعال و مردم را در دل خود جای دادند و آنگاه به شهادت و شوق لقای آفریدگار هستی رسیدند.ما به‌عنوان پیام‌رسان شهدا می‌بایست معرفت‌شناسی و فرهنگ ایثار و شهادت را از طریق حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز علمی در بخش‌های مختلف جامعه نهادینه کنیم.

حجت‌الاسلام عسگری در پایان بر ضرورت توجه به ساماندهی و نگهداری هر چه بهتر گلزار مطهر شهدا، ضرورت دیدار و ارتباط نزدیک با جامعه ایثارگری و نیز توجه به ظرفیت برنامه ششم در جهت عملیاتی کردن برنامه‌های حوزه ایثار تأکید کرد.منبع: ايسنا