از تردد و سکنی‌گزینی در مناطق حادثه خیز و رودخانه‌ها خودداری شود

آذر 4, 1400
9 بازدید

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بارندگی‌ها و سیل اخیر در استان خسارت جانی نداشته است، گفت: تمامی رودخانه‌های استان طغیانی است و باید تا اطلاع ثانوی در مناطق حادثه خیز و رودخانه‌ها از تردد و سکنی‌گزینی خودداری شود. به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- اقبال عباسی عصر امروز در بخش بازفت […]

از تردد و سکنی‌گزینی در مناطق حادثه خیز و رودخانه‌ها خودداری شود
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بارندگی‌ها و سیل اخیر در استان خسارت جانی نداشته است، گفت: تمامی رودخانه‌های استان طغیانی است و باید تا اطلاع ثانوی در مناطق حادثه خیز و رودخانه‌ها از تردد و سکنی‌گزینی خودداری شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- اقبال عباسی عصر امروز در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ در خصوص مشکلات ناشی از سیلاب، اظهار کرد: پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد که در این بارندگی‌ها در استان میان 200 تا 400 میلیمتر بارندگی صورت می‌گیرد که متوسط این میزان نیز به اندازه تمام بارش سال گذشته بوده و در دو روز گذشته شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه بیشتر بارش‌ها در شهرستان کوهرنگ بوده است، افزود: از ابتدای امر شورای هماهنگی بحران تشکیل داده شد و از تردد عشایر و احشام آنان پیشگیری به عمل آمد.
عباسی با اشاره به اینکه اهالی روستاهای در معرض خطر و در کنار رودخانه جا به جا شدند، تصریح کرد: اهالی دو روستا به طور کامل و 28 روستا نیز به طور متوسط جابه جا شدند.
وی از رانش زمین در یک روستای استان خبر داد و گفت: در منطقه کوهرنگ بیش از 280 میلیمتر بارش صورت گرفته است.
عباسی با بیان اینکه برآورد اولیه خسارت سیل در استان 150 میلیارد تومان بوده است، تاکید کرد: منازل مسکونی، مزارع، باغات، پل‌ها و اکثر جاده‌های روستایی تخریب شدند.
وی اظهار کرد: اجازه تردد در گردنه‌های چری و شاه‌منصوری نیز به دلیل ریزش بهمن داده نشده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اکنون در 150روستا مشکل تردد وجود دارد اما راه ارتباطی آنان قطع نیست.
عباسی تاکید کرد: تمامی رودخانه‌های استان طغیانی است و باید تا اطلاع ثانوی در مناطق حادثه خیز و رودخانه‌ها از تردد و سکنی گزینی خودداری شود.
وی با اشاره به اینکه بارندگی‌ها و سیل اخیر تاکنون تلفات جانی در استان نداشته است، خاطرنشان کرد: خسارت مالی وارد شده برآورد خواهد شد و به صورت تسهیلات بانکی، بلاعوض و عمرانی برای طرح‌های عمرانی حل و فصل خواهد شد.