ارمنستان از نقض آتش‌بس از سوی جمهوری آذربایجان خبر داد

مرداد 23, 1400
5 بازدید

وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه امروز (شنبه) خود مدعی شد که مواضع این کشور در مرز شمال شرقی هدف تیراندازی از سوی ارتش جمهوری آذربایجان قرار گرفته است.  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ارتش ارمنستان در بیانیه خود آورده است: در ۱۳ اوت و از ساعت ۲۲ تا ۲۲:۴۰ به وقت محلی نیروهای مسلح ارتش […]

ارمنستان از نقض آتش‌بس از سوی جمهوری آذربایجان خبر داد

وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه امروز (شنبه) خود مدعی شد که مواضع این کشور در مرز شمال شرقی هدف تیراندازی از سوی ارتش جمهوری آذربایجان قرار گرفته است.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ارتش ارمنستان در بیانیه خود آورده است: در ۱۳ اوت و از ساعت ۲۲ تا ۲۲:۴۰ به وقت محلی نیروهای مسلح ارتش جمهوری آذربایجان به سمت مواضع ارمنستان در استان گغارکونیک واقع در شمال شرق کشور تیراندازی کردند که هم‌مرز بین دو کشور است.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است، اوضاع در مرز جمعه شب تقریبا با ثبات بود. هیچ تلفات یا زخمی در میان پرسنل نیروی ارتش ارمنستان گزارش نشد. همچنین اوضاع تحت کنترل است.

درگیری‌های نسبی بین نیروهای ارتش جمهوری آذربایجان و ارمنستان در اواخر ژوئیه از سر گرفته شد.

دولت باکو مدعی است که ایروان توافق آتش‌بسی را که نوامبر و پس از شش هفته درگیری در قره‌باغ و با میانجی‌گری روسیه به دست آمد، نقض کرده است.

درگیری‌های مسلحانه بین دو طرف پاییز گذشته و بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ آغاز شد. درگیری‌ها با آتش‌بس با میانجی‌گری روسیه در نوامبر ۲۰۲۰ پایان یافت.

کنترل مناطق کلبجر، لاچین و آغ‌دام که پیشتر در اختیار ارمنستان بود به دولت باکو واگذار شد.

منبع: ايسنا