ارسال حواله از حساب‌های نامعتبر

ارسال حواله از حساب‌های نامعتبر
مهر 8, 1402
69 بازدید

  ارسال حواله به ایران از استرالیا، از جمله موضوعات مهمی است که احتمالاً هر فردی که به هر دلیل از ایران به استرالیا مهاجرت کرده، حداقل یک بار با آن درگیر بوده است. این موضوع با توجه به تحریم‌های بانکی علیه ایران و محدودیت‌های این مسئله، چالش‌های جدی‌تری هم پیدا کرده است که در […]

 

ارسال حواله به ایران از استرالیا، از جمله موضوعات مهمی است که احتمالاً هر فردی که به هر دلیل از ایران به استرالیا مهاجرت کرده، حداقل یک بار با آن درگیر بوده است. این موضوع با توجه به تحریم‌های بانکی علیه ایران و محدودیت‌های این مسئله، چالش‌های جدی‌تری هم پیدا کرده است که در این مقاله وب سایت آرسین قصد داریم در مورد آن توضیحات مهمی را ارائه کنیم؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

چالش‌های جدی ارسال حواله به ایران از استرالیا

اینکه نظام بانکی ایران تحت تحریم‌های بین‌المللی قرار گرفته است، موضوع جدیدی نیست. سال‌هاست که شهروندان ایرانی با این مسئله دست به گریبان هستند و کمابیش هم توانسته‌اند مشکلات خود را با استفاده از راهکارهای جایگزین حل و فصل کنند.

اما موضوعی که‌ به‌خصوص در سال‌های اخیر باعث شده است تا این موضوع چالش بیشتری داشته باشد، قوانین سخت گیرانه‌تری است که توسط تمامی کشورها و از جمله استرالیا وضع شده و ارسال حواله به ایران از استرالیا و برعکس را با چالش‌های بیشتری روبرو کرده است.

با توجه به قوانینی که برای مقابله با پولشویی در استرالیا وضع شده است، حالا دیگر باید مبدأ و مقصد پول، یعنی مشخصات کامل واریز کننده و شخصی که پول را دریافت می‌کند، کاملاً مشخص باشد. به همین دلیل است که وقتی برای ارسال حواله به ایران از استرالیا به یکی از صرافی‌های مجاز مانند آرسین مراجعه می‌کنید، باید مدارک هویتی خود را تحویل دهید و تا زمانی‌که اصالت این مدارک تأیید نشود، امکان جابجایی پول را هم نخواهید داشت.

علاوه بر این، قوانینی که تلاش دارد تا زنجیره‌ی تأمین مالی گروه‌هایی که اقدامات ضدامنیتی در کشورهای مختلف انجام می‌دهند هم باعث شده است تا حتی افرادی هم که قصد دارند تا برای موارد کاملاً قانونی، ارسال حواله به ایران از استرالیا یا کشورهای دیگر داشته باشند، برای این منظور دچار محدودیت شوند. راهکاری که دولت استرالیا برای این موضوع در نظر گرفته نیز مانند راهکار قبلی، شناسایی فرد دریافت کننده و واریز کننده‌ی وجه است.

بنابراین ارسال حواله از حساب‌های نامعتبر، کاملاً زیرنظر سازمان‌های امنیتی استرالیا قرار داشته و اگر هم شما به هر دلیل بخواهید ارسال حواله به ایران از استرالیا را بدون رعایت پروتکل‌های قانونی وضع شده انجام دهید، خودتان باید ریسک بلاک شدن و از دست رفتن پولتان را قبول کنید.

بهترین روش برای ارسال حواله به ایران

با توجه به محدودیت‌های ارسال حواله به ایران، چه از استرالیا و چه از کشورهای دیگر که در قسمت‌ قبلی در مورد آن توضیحات کامل داده شد، حالا شما باید به‌دنبال راهکاری قانونی باشید تا بتوانید پول موردنظر خود را به‌صورتی مطمئن به ایران منتقل کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از راهکارهایی که شهروندان دیگر کشورها به‌سادگی برای انتقال بین‌المللی پول از آن استفاده می‌کنند، مثل استفاده از PayPal یا دیگر روش‌ها، باز هم به‌دلیل اینکه این سرویس‌ها ایران را تحریم کرده‌اند، امکان‌پذیر نیست.

شاید با خود فکر کنید که می‌توان پول را به رمز ارز تبدیل کرد و با توجه به اینکه رمز ارزها قابل پیگیری نیستند، می‌توان با این روش، از استرالیا به ایران پول ارسال کرد. اما دو نکته‌ی خیلی مهم را در این زمینه از یاد نبرید؛ اول اینکه استفاده از خدمات صرافی‌های ارز دیجیتال بین‌المللی مثل بایننس در ایران امکان‌پذیر نیست و دوم اینکه حتی اگر بتوانید این کار را انجام دهید، باز هم باید کسی را پیدا کنید تا رمز ارز را از شما خریداری کند و در ازای آن پول دریافت کنید که انجام این کار هم در ایران امکان‌پذیر نیست. بنابراین بهترین و شاید بتوان گفت تنها راه ارسال حواله به ایران، استفاده از خدمات صرافی‌های معتبر باشد.

صرافی آرسین که یکی از صرافی‌های دارای مجوز آسترک از استرالیا است، به شما این امکان را می‌دهد تا پول مدنظرتان را از استرالیا به ایران و همین‌طور برعکس انتقال دهید. نکته‌ی بسیار مهم در مورد این روش ارسال حواله به ایران این است که این سیستم کاملاً قانونی و مورد تأیید بانک مرکزی ایران و همچنین نظام بانکی استرالیا است؛ بنابراین هیچ ریسکی در این زمینه وجود ندارد.

کلام آخر

ارسال حواله به ایران از جمله موضوعاتی است که اگر به استرالیا یا کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌ باشید، قطعاً به آن نیاز پیدا کرده‌اید. همه‌ی ما می‌دانیم که ارسال پول از کشورهای خارجی به ایران و یا برعکس، با توجه به تحریم‌هایی که علیه نظام بانکی ایران وضع شده است، با روش‌های عادی امکان‌پذیر نیست. صرافی آرسین اما از جمله صرافی‌هایی است که با دریافت مجوز آسترک استرالیا، شرایطی را برایتان فراهم کرده است تا بتوانید به‌صورت کاملاً قانونی و مطمئن، حواله‌ی موردنظرتان را از استرالیا به ایران ارسال کنید.