ارسال بسته تسلیت با امضای شهردارتهران برای خانواده درگذشتگان کرونا

آذر 5, 1400
14 بازدید

معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران از ارسال بسته تسلیت با امضای شهردار تهران برای خانواده درگذشتگان بیماری کرونا خبر داد. به گزارش ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه در نشست خبری امروز چهارشنبه در تشریح برنامه های نوروزی معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران گفت: سال ۹۷ برنامه نوروزگاه بلوار اجرایی شد و از آن سال ادامه […]

ارسال بسته تسلیت با امضای شهردارتهران برای خانواده درگذشتگان کرونا

معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران از ارسال بسته تسلیت با امضای شهردار تهران برای خانواده درگذشتگان بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه در نشست خبری امروز چهارشنبه در تشریح برنامه های نوروزی معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران گفت: سال ۹۷ برنامه نوروزگاه بلوار اجرایی شد و از آن سال ادامه پیدا کرد. بطورکلی ما در ایام عید میان مردم کشورمان دو سنت خانه تکانی و سنت دید و بازدید که پس از عید آغاز می شود را داریم. بر همین اساس ما هم در شهرداری تهران همین نگاه را داریم. یکی تمیز کردن و پاکسازی شهر که توسط معاونت خدمات شهری انجام می شود و دیگری برگزاری برنامه های پس از آغاز سال جدید است.

وی افزود: شیوع کرونا فضا را تغییر داد بر همین اساس در سال گذشته موضوع کنسرت های آنلاین آغاز شد و تلاش کردیم با بهره گیری از فضای مجازی برنامه ها را اجرایی کنیم. امسال خستگی مردم بیشتر شده است ولی چشم انداز بهبود یافته و امید به بهبودی نمایان شده، بر همین اساس برنامه های نوروز ما در سال جدید نیز بازتر شده است.

معاون شهردار تهران ادامه داد: شهرداری تهران مدعی اجتماعی تر شدن شهر است و در سیاست های کلی بودجه سال آینده نیز این موضوع مورد توجه جدی قرار گرفته است. امروز کوچه دوستی در خیابان ارباب جمشید منطقه ۱۲ با رویکرد رنگی شدن شهر از مشارکت شهروندان برای تحقق رنگی شدن این کوچه استفاده شده است و در سال آینده و نوروز امسال پروژه های کوچک مقیاس در سطح شهر اجرایی خواهد شد و قطعا اثرگذاری خود را خواهد داشت.

وی تاکید کرد: شهرداری کمپین “همسایه” را راه انداخته و در اجرای این کمپین کوچه را مقدمه شهر در نظر گرفته، بی تردید حس اهمیت داشتن برای شهروندان حائز اهمیت است. باید شهروندان دیده شوند و خود برای خود و خود برای شهرشان تصمیم بگیرند.

جوادی یگانه در تشریح برنامه های نوروز ۱۴۰۰ گفت: پیدا کردن برنامه ای سازگار با کرونا کار بسیار سختی است. امسال از ۱۵ اسفند ماه کار را آغاز کردیم و کارناوال ها در سطح شهر در حال برگزاری است. البته این اقدام با ملاحظه شرایط کرونایی انجام شده و تا سیزدهم فروردین ماه ادامه پیدا خواهد کرد. از پنجشنبه شب گذشته کنسرت در گرمخانه های سطح شهر آغاز شده است و در اجرای این برنامه از هنرمندان و چهره ها برای اجرای کنسرت در گرمخانه ها بهره گرفته می شود.

معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به کمپین ۱+۱ اشاره کرد و افزود: این کمپین توسط سازمان خدمات اجتماعی با همکاری خیرین آغاز شده است. عمده برنامه هایی که در این کمپین وجود دارد این است که از مردم تقاضا می کنیم در بخش های خرید و حقوق خود بخشی را به صورت دلخواه به این کمپین اختصاص دهند. در این مسیر چند خیریه کمک ها را جمع آوری می کنند و ما نیز به عنوان واسط در این کمپین کار می کنیم.

وی افزود: بنا داریم عید امسال برنامه هایمان به شکلی باشد که محرومین را نیز در نظر بگیرد. در همین راستا از فعالان هنری و چهره ها دعوت می کنیم در فضایی که بی خانمان های شهری وجود دارند حاضر شوند و فضای نمایش فیلم، تئاتر و … را داشته باشیم. البته در اجرای تمام این برنامه ها رعایت پروتکل های بهداشتی در همه موارد مد نظر قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: امسال همه سوگوار هستیم و مردم خیلی شاد نیستند. تعداد کشته شدگان کرونا زیاد است و همراه شرایط سخت اقتصادی واقعا مردم در فضای غم قرار گرفته اند. در همین راستا برای خانواده درگذشتگان ناشی از بیماری کرونا بسته تسلیتی با امضای شهردار تهران ارسال می شود که به نوعی با این تسلیت اعلام می کنیم که به یاد آنها هستیم. این کار توسط اداره کل سلامت اجرایی شده است.

جوادی یگانه ادامه داد: امسال در همکاری با تلویزیون برنامه های تلویزیونی ویژه ای را تدارک دیدیم که یکی از آنها سریال عروسکی برای کودکان است. همچنین سایتی برای برگزاری تورهای مجازی طراحی شده و تور مجازی کاخ گلستان در حال فراهم شدن است. از سوی دیگر تور مجازی برای تطهیر کننندگان بهشت زهرا نیز تدارک خواهیم دید.

وی تاکید کرد: امسال در ایام نوروز نورافشانی و همچنین استفاده از پهبادها برای نورافشانی به همراه ویدئو مپینگ در میدان آزادی انجام خواهد شد. در لحظه تحویل سال با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران در میدان آزادی رسم توپ در کردن را خواهیم داشت. روز نیمه شعبان نیز ارکستر سمفونی داریم و با توجه به اینکه امسال امکان سفر محدود است تلاش داریم موسیقی همه اقوام را به تهران بیاوریم.

معاون شهردار تهران در خصوص برنامه های تهران ۱۴۰۰ همزمان با آغاز سال جدید گفت: در تهران ۱۴۰۰ تاکید بر مزیت های شهر تهران است. ذخیره و سرمایه اصلی تهران تکثر قومیتی و دیدگاهی است که باعث شده زیست مسالمت آمیزی در این شهر شکل بگیرد.

وی ادامه داد: در منطقه ۱۲ امکانی فراهم شده که رنگ آمیزی کوچه ها توسط خود شهروندان انجام شود. در کنار این موضوع تفکیک زباله ها از مبدأ نیز در حال اجراست. بی تردید مسئله آموزش و حقوق شهروندی مسئله ای است که ما آن را انجام خواهیم داد. در حوزه حضور موسیقی اقوام در تهران نیز در چهار محور خیابان ولیعصر این کار انجام خواهد شد. این اقدام در پارک دانشجو، میدان راه آهن و ایوان انتظار میدان ولیعصر اجرایی خواهد شد اما زمان آن را کوتاه می کنیم که تجمع ایجاد نشود. چرا که بی تردید حفظ سلامت مردم مهمتر از شاد کردن آنهاست.

وی در خصوص موضوع کودکان کار و زباله گرد در سطح شهر تهران گفت: کودک کار و زباله گرد دو مقوله جداست و محصول فقر است، انکار نمی‌کنم که برخی کودکان کار زیر نظر مافیا هستند البته این موضوع عمومیت ندارد. این موضوع محصول فقر است که خانواده ها کودکان خود را بر سر چهارراه ها می فرستند و درآمد این کودکان نیز به خانواده ها می رسد. بی تردید این موضوع را نمی توان دستوری حل کرد و قطعا وظیفه شهرداری نیست. لذا شهرداری با جمع آوری این کودکان مخالف است و همکاری داوطلبانه نیز با این موضوع نداشته ایم. البته در مراکز پرتو خدمات و آموزش به صورت داوطلبانه برای آنها انجام می شود.

وی ادامه داد: مسئله زباله گردی در شهر تهران پیامد ناخواسته قرارگیری مخازن در سطح شهر است. در شرایطی که برداشتن زباله از این مخازن جرم نیست اما جریان تازه ای با دستور شهردار تهران ایجاد شد که به سمت حل این موضوع حرکت کنیم. قطعا کاهش این مخازن می تواند راه حل مناسبی باشد که مقرر شده تا خرداد ۱۴۰۰ تعداد این مخازن به نصف کاهش پیدا کند. بخش دیگر نیز بر عهده پیمانکاران است که با دستور شهردار تهران بکارگیری این کودکان در این حوزه ممنوع شده است.

به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این نشست فاضلی مدیرکل فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در تشریح برنامه های پروژه تهران ۱۴۰۰ گفت: برنامه های این پروژه پیشتر آغاز و در آستانه نوروز با فضای متفاوتی ادامه پیدا خواهد کرد. سال ۱۴۰۰ با همه غم و آلامی که داریم فرصتی برای شادی است تا ۱۰۰ سال گذشته را مرور کنیم و مجالی برای شروع دوباره پیدا کنیم. در اجرای این برنامه ها بیش از هر چیزی رویکرد فرهنگی بر اقدامات شهرداری قالب خواهد بود.

وی تاکید کرد: رویکرد اصلی که دنبال می شود این است که از جسم و کالبد شهر عبور کنیم و با جان شهر که اهالی آن هستند سر و کار داشته باشیم. در اجرای این پروژه شعار” جان تو جان شهر” با مشارکت شهروندان محقق خواهد شد. در اسفند و فروردین تمرکز بر فضاسازی متفاوت در شهر بوده که شهری رنگی که وعده آن از ابتدای دوره فعلی مدیریت شهری داده شده بود محقق شود و جذابیت بصری و تحقق شهری رنگی اجرایی شود.

انتهای پیام