ارزش‌های انقلاب با هم‌افزایی فرهنگ‌سازی و نهادینه می‌شوند

آذر 2, 1400
10 بازدید

ایسنا/فارس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: اگر همه دستگاه‌های متولی فرهنگ و هنر به انسجام و هم‌افزایی برسند، می‌توان همه آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به خوبی فرهنگ‌سازی و نهادینه کرد. صابر سهرابی دوشنبه یکم آذرماه در دومین روز از هفته بسیج و در دیدار با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های […]

ارزش‌های انقلاب با هم‌افزایی فرهنگ‌سازی و نهادینه می‌شوند

ایسنا/فارس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: اگر همه دستگاه‌های متولی فرهنگ و هنر به انسجام و هم‌افزایی برسند، می‌توان همه آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به خوبی فرهنگ‌سازی و نهادینه کرد.

صابر سهرابی دوشنبه یکم آذرماه در دومین روز از هفته بسیج و در دیدار با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس فارس، بر هم‌افزایی فرهنگی و هنری برای پاسداشت دست‌آوردها و ارزش‌های دفاع مقدس اشاره و خود را یک سرباز و بسیجی فرهنگی معرفی کرد.

او با اشاره به اینکه هیچ جناح، گروه، دسته و… نمی‌تواند ادعا کند که در چند سال گذشته از کمک‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بی‌بهره بوده است، ادامه داد: خوشبختانه پس از دهه‌ها، دکتر رئیسی، رئیس‌جمهور با دستوری که دادند مرجعیت و ارشدیت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه فرهنگ و هنر پذیرفته شد که می‌توان آن را تحول و انقلاب بزرگ فرهنگی در کشور دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنبن یکم تا بیستم آذرماه را زمان دریافت درخواست خرید کتاب از نویسندگان و انتشارات اعلام کرد و افزود: همه نویسندگان و انتشارات‌ها می‌توانند درخواست خود را برای خرید کتاب از سوی فرهنگ و ارشاد اسلامی به بخش فرهنگی این اداره ارائه کنند.

سهرابی خاطرنشان کرد: در این خرید، کتاب‌های پژوهشی فارس‌شناسی به ویژه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در اولویت خواهند بود.

سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار فارس نیز گفت: به کوشش شهدا هرچند امروز جمهوری اسلامی امروزه در بلندای امنیت و استقلال است، باید بدانیم که اگر در زمینه فرهنگی کم‌کاری کنیم که کرده‌ایم، همه دست‌آوردهای شهدا نیز از دست خواهد رفت.

او با پیشنهاد شناسایی و شناساندن یک کتاب خوب در هر دو هفته، ادامه داد: نیاز است تا یک کارگروه فرهنگ و هنر با نگرش به دفاع مقدس در استان راه‌اندازی شود. با این کارگروه می‌توان فرهنگ دفاع مقدس را نهادینه کرد.

کوشکی از برگزاری جشنواره شعر دفاع مقدس در اسفندماه امسال خبر داد و گفت: هرچند تاکنون جشنواره دفاع مقدس در فارس برگزار شده اما از امسال دبیرخانه دائمی جشنواره کشوری شعر دفاع مقدس به استان فارس واگذار شده است.

انتهای پیام