اردوغان: ترکیه آماده حضور در اقدامات پساپاندمی است

مهر 7, 1400
27 بازدید

رئیس جمهوری ترکیه در اجلاس جهانی کرونا گفت، این کشور آماده حضور در اقدامات پساپاندمی برای یک جهان قدرتمندتر در تمامی حوزه‌هاست.   به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در پیامی ویدئویی گفت:‌ مساله یک پاندمی جدید، احتمال نیست بلکه مساله زمان است. در ضمن، رفع نواقص شناسایی شده یک […]

اردوغان: ترکیه آماده حضور در اقدامات پساپاندمی است

رئیس جمهوری ترکیه در اجلاس جهانی کرونا گفت، این کشور آماده حضور در اقدامات پساپاندمی برای یک جهان قدرتمندتر در تمامی حوزه‌هاست.

  به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در پیامی ویدئویی گفت:‌ مساله یک پاندمی جدید، احتمال نیست بلکه مساله زمان است. در ضمن، رفع نواقص شناسایی شده یک گزینه نیست بلکه یک مسئولیت سیاسی است.

وی افزود: این وظیفه ماست که برای نسل‌های آتی سیستم چند جانبه قوی و آماده را برای مقابله با تهدیدهای جهانی سلامت با توجه به درس‌هایی که از پاندمی کرونا آموخته‌ایم، ایجاد کنیم.

رئیس جمهوری ترکیه افزود: این یک ضرورت اخلاقی است که از حقوق بهداشت جهانی گروه‌های آسیب پذیر حمایت کنیم که شامل دسترسی به واکسیناسیون، تشخیص، درمان و ارائه ابزارهای حفاظت شخصی می‌شود.

از دسامبر ۲۰۱۹، پاندمی کرونا باعث جان باختن بیش از ۴.۷۵ میلیون تن در ۱۹۲ کشور و منطقه شده و بیش از ۲۳۲.۴ میلیون نفر هم در سراسر جهان مبتلا شده‌اند.

منبع: ايسنا