اردن: روابط‌مان با دمشق خوب است

مهر 13, 1400
67 بازدید

رئیس دستگاه اطلاعات کل اردن در سخنانی روابط کشورش با سوریه را “خوب” خواند.   به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، احمد حسنی، رئیس دستگاه اطلاعات کل اردن در سخنانی با اشاره به روابط کشورش با سوریه اظهار کرد: ما در امور داخلی سوریه مداخله نکرده‌ایم؛ چراکه این کشور همسایه و هم‌مرز با ماست […]

اردن: روابط‌مان با دمشق خوب است

رئیس دستگاه اطلاعات کل اردن در سخنانی روابط کشورش با سوریه را “خوب” خواند.

  به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، احمد حسنی، رئیس دستگاه اطلاعات کل اردن در سخنانی با اشاره به روابط کشورش با سوریه اظهار کرد: ما در امور داخلی سوریه مداخله نکرده‌ایم؛ چراکه این کشور همسایه و هم‌مرز با ماست اما باید واقع بین باشیم، ما با پناهندگان سوری مواجه هستیم و در مرزهای اردن و سوریه گروه‌هایی هستند که باید برای حفظ امنیت و ثبات کشور و پایان دادن به قاچاق سلاح و مواد مخدر، با آنها برخورد شود.
وی گفت: ما با پرونده سوریه بدون در نظر گرفتن مداخلات در آن و منافع بین‌المللی، تعامل داریم. روابط ما با دمشق رو به جلو حرکت کرده است. اردن با مشکل بزرگی در جنوب سوریه و پیامدهای تجاری و اقتصادی قانون تحریم‌های آمریکا موسوم به “سزار” (قیصر) مواجه است.
حسنی ادامه داد: ما با کسی دشمنی نداریم؛ اما منافع ما حول اردن است و درصدد رفع مشکل آب و بازگشت داوطلبانه آوارگان و پناهندگان هستیم.
وی همچنین تاکید کرد: اردن روابط خوبی از نظر امنیتی با سوریه دارد و یک هماهنگی برای ایجاد منطقه امن در لبنان و سوریه وجود دارد.
منبع: ايسنا