ارتفاع موج در خلیج‌فارس تا ۱.۵ متر می‌رسد /افزایش دمای هوا و گردوخاک

مهر 6, 1400
23 بازدید

بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از اول وقت فردا با افزایش تدریجی سرعت جریانات جنوبی که در شمال خلیج فارس و سپس در سواحل استان و تداوم ورزش آن طی روزهای پنجشنبه و جمعه دریا در این مدت مواج و متلاطم خواهد بود. همچنین جریانات جنوبی افزایش دمای هوا در سطح استان ایجاد گرد و […]

ارتفاع موج در خلیج‌فارس تا ۱.۵ متر می‌رسد /افزایش دمای هوا و گردوخاک

بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از اول وقت فردا با افزایش تدریجی سرعت جریانات جنوبی که در شمال خلیج فارس و سپس در سواحل استان و تداوم ورزش آن طی روزهای پنجشنبه و جمعه دریا در این مدت مواج و متلاطم خواهد بود.

همچنین جریانات جنوبی افزایش دمای هوا در سطح استان ایجاد گرد و خاک نیز دور از انتظار نیست. بر اساس پیش‌بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر از ساعت ۱۱ امروز آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی برای ورزش بالای فردا در برخی نقاط به صبحگاهی و افزایش سرعت باد پیش بینی می شود.

جهت وزش باد امروز غالباً شمال غربی تا شمال شرقی و فردا جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و امروز در فراساحل جنوبی ۴۲ کیلومتر در ساعت است.

ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و طی امروز در فراساحل جنوبی گاهی ۱۵۰ سانتیمتر و از فردا در شمال خلیج فارس ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۰:۱۷ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۳:۵۵ دقیقه بامداد، جزر دوم ساعت ۸:۲۸ و مد دوم ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه خواهد بود.

منبع:ایسنا