ارائه فرهنگ قومی و بومی به کودکان و نوجوانان استان قم

آذر 4, 1400
13 بازدید

ایسنا/قم در نشست مدیرکل کانون پرورش استان قم با حضور ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، به تکاپوی استان قم در بهار ۱۴۰۰ و هم‌زمانی نوروز با ایام نیمه شعبان و میلاد باسعادت حضرت ولیعصر عج اشاره و زمینه هم‌افزایی فرهنگی این دو نهاد فراهم شد. نشست دوجانبه با حضور حامد حجتی مدیرکل کانون […]

ارائه فرهنگ قومی و بومی به کودکان و نوجوانان استان قم

ایسنا/قم در نشست مدیرکل کانون پرورش استان قم با حضور ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم، به تکاپوی استان قم در بهار ۱۴۰۰ و هم‌زمانی نوروز با ایام نیمه شعبان و میلاد باسعادت حضرت ولیعصر عج اشاره و زمینه هم‌افزایی فرهنگی این دو نهاد فراهم شد.

نشست دوجانبه با حضور حامد حجتی مدیرکل کانون پرورش استان قم با ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم در اداره کل کانون استان قم، برگزار شد.
در این نشست حامد حجتی مدیرکل کانون پرورش فکری استان قم بیان کرد: به نظر می‌رسد در فرآیند تبلیغات و ارتباطات در بستر فرهنگ شهروندی لازم است کودکان و نوجوانان به‌صورت تخصصی موردتوجه قرار گیرند. کانون با توانمندی‌هایی که دارد می‌تواند بازوی تخصصی ترویج فرهنگ شهروندی در مجموعه شهر مقدس قم باشد. توجه به رویدادهای مختلف در سطح شهر قم و مرتب کردن زیرساخت‌ها و فضای رسانه‌ای و چندرسانه‌ای هدف ۱۴۰۰ کانون قم است.
وی گفت: توجه به احیا فرهنگی بومی، لالایی‌ها، قصه‌گویی و جمع‌آوری افسانه‌های قم و توجه ویژه به گروه سنی نوجوان در راستای فعالیت‌ها دو مجموعه قرار گیرد.
ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم نیز در این مراسم بیان کرد: رویکرد شهرداری قم توجه به مخاطب تخصصی و ایجاد زمینه فرهنگی مناسب در اقشار گوناگون است به همین دلیل در شرایط فعلی تلاش شده با توجه به اقلیم قم و تنوع فرهنگی از ظرفیت شهرداری برای ارتقاء فرهنگ شهرداری بهره‌مند شویم.
شهرداری قم آمادگی کامل دارد تا در جهت ارائه پیام‌های اختصاصی ایجاد بسترهای مناسب فیزیکی و هم‌افزایی در برنامه‌های میدانی با موضوع کودکان و نوجوانان با تمام قوا حضورداشته باشد.
قابل‌ذکر از هم‌زمانی نوروز ۱۴۰۰ و ایام نیمه شعبان تکاپوی ویژه‌ای در شهر قم برای استقبال از بهار و با اجرای برنامه‌های فرهنگی را ایجاد کرده است.

منبع:ایسنا