اداره پاسپورت در کابل یکشنبه باز می‌شود

آذر 29, 1400
63 بازدید

اداره پاسپورت افغانستان اعلام کرد که صدور گذرنامه در کابل را از سر می‌گیرد. به گزارش ایسنا، به نقل از بی‌بی‌سی، علم گل حقانی، رئیس اداره پاسپورت در وزارت کشور دولت طالبان به خبرنگاران گفت، از روز یکشنبه این روند آغاز خواهد شد. او افزود: این اداره در کابل در حال حاضر تنها برای ساکنان […]

اداره پاسپورت در کابل یکشنبه باز می‌شود

اداره پاسپورت افغانستان اعلام کرد که صدور گذرنامه در کابل را از سر می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از بی‌بی‌سی، علم گل حقانی، رئیس اداره پاسپورت در وزارت کشور دولت طالبان به خبرنگاران گفت، از روز یکشنبه این روند آغاز خواهد شد.

او افزود: این اداره در کابل در حال حاضر تنها برای ساکنان کابل و اعضای طالبان گذرنامه توزیع می‌کند و روزهای پنج‌شنبه تنها به اعضای طالبان اختصاص یافته است.

طالبان می‌گوید، از روز یکشنبه در کابل و برخی از مناطق دیگر روند توزیع پاسپورت شروع می‌شود. کسانی که پاسپورت خواهند گرفت که پیش از این درخواست داده بودند.

به نقل از اسپوتنیک، طالبان همچنین گفته که پذیرش درخواست برای پاسپورت فقط از ۱۰ ژانویه سال آینده آغاز خواهد شد.

اما رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این روند تنها برای شهروندان کابل و اعضا و نیروهای طالبان خواهد بود.

حقانی از مردم خواست که با سندهای جعلی برای دریافت پاسپورت اقدام نکنند.

علم‌گل حقانی از ساکنان ولایات نیز خواست که برای دریافت پاسپورت به کابل مراجعه نکنند و پاسپورت را از ولایت‌های خود بگیرند.

هزاران افغان متقاضی گذرنامه برای فرار از بحران فزاینده اقتصادی و انسانی که سازمان ملل متحد به عنوان “بهمن گرسنگی” توصیف کرده هر روز در کوچه این اداره تجمع می‌کنند در حالیکه یک ماه است که اداره پاسپورت به دلیل مشکل فنی ثبت انگشت‌نگاری بسته شده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,