اختصاص ۹۰ درصد تسهیلات صندوق به کسب و کارها

مرداد 17, 1400
138 بازدید

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید مجموع تسهیلات پرداختی در حوزه کرونا و غیر کرونا تا پایان سال گذشته را ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۹۰ درصد تسهیلات صندوق در حوزه تامین مالی کسب و کارها و حمایت از اشتغال بوده است.  اصغر نورالله زاده در یک نشست خبری اظهار کرد: در طول هشت سال […]

اختصاص ۹۰ درصد تسهیلات صندوق به کسب و کارها

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید مجموع تسهیلات پرداختی در حوزه کرونا و غیر کرونا تا پایان سال گذشته را ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۹۰ درصد تسهیلات صندوق در حوزه تامین مالی کسب و کارها و حمایت از اشتغال بوده است.

 اصغر نورالله زاده در یک نشست خبری اظهار کرد: در طول هشت سال گذشته یک میلیون و ۷۰ هزار فقره تسهیلات معادل ۱۳ هزار میلیارد تومان پرداخت کردیم که از این میزان، ۷۵۰ هزار فقره تسهیلات که رقمی معادل ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده صرف حمایت از کسب و کارها شده و می توان گفت که ۹۰ درصد تسهیلات صندوق در حوزه تامین مالی کسب و کارها و حمایت از اشتغال بوده است.
وی افزود: در حال حاضر سهم اشتغال حوزه های روستایی به ۲۵ درصد افزایش یافته که بخشی از آن ناشی از برنامه هایی بود که اجرا کردیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه در پاسخ به سوال ایسنا درباره حمایت مالی از کسب و کارها در دوران کرونا گفت: در دوران کرونا به منظور تامین مالی کسب و کارها منابعی را با بانک توسعه تعاون به طور مشترک اختصاص دادیم که به تمام واحدهایی که در آن شرایط آمادگی داشتند محصول خود را تولید و افزایش دهند، پنجاه میلیارد تومان از سوی صندوق و پنجاه میلیارد تومان توسط بانک توسعه تعاون اختصاص داده شد.
نورالله زاده افزود: همچنین چندین واحد تولید ماسک و کارگاههای خیاطی را حمایت کردیم و به بنگاههایی که تولید محصولات بهداشتی خود را افزایش دادند صد میلیون تومان تخصیص دادیم.
وی پرداخت تسهیلات به مراکز گردشگری و بوم گردی و باشگاههای ورزشی به شدت آسیب دیده از کرونا را از دیگر اقدامات موثر صندوق در سال گذشته عنوان کرد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در پایان گفت: صندوق تا پایان سال گذشته جمعا ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه کرونا و غیر کرونا پرداخت کرده است.
منبع: ايسنا