اختصاص ۵۰ درصد تردد در جاده‌های زنجان به پلاک تهران

مهر 6, 1400
21 بازدید

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: نیمی از ترددها در محورهای مواصلاتی استان زنجان به پلاک تهران اختصاص دارد. محمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه آغاز شده و راهداران در راهدارخانه‌های جاده‌های برون‌شهری مستقر هستند تا در صورت نیاز خدمات […]

اختصاص ۵۰ درصد تردد در جاده‌های زنجان به پلاک تهران

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: نیمی از ترددها در محورهای مواصلاتی استان زنجان به پلاک تهران اختصاص دارد.

محمد محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه آغاز شده و راهداران در راهدارخانه‌های جاده‌های برون‌شهری مستقر هستند تا در صورت نیاز خدمات لازم به کاربران جاده‌ای را ارائه دهند و نسبت به پاکسازی محورها در زمان بروز سوانح جاده‌ای، بارش برف یا دیگر مواقع لزوم اقدام می‌کنند.

وی به تردد ۳۸۱ هزار و ۶۹۴ خودرو در ورودی‌های استان زنجان از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۹ تا دوم فروردین ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: این رقم افزایش ۱۲۱ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل را نشان می‌دهد؛ چراکه این عدد در سال گذشته ۱۷۹ هزار و ۳۶۶ خودرو ثبت شده است.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: در این مدت ۴۰۰ هزار و ۹۰ وسیله نقلیه نیز از خروجی‌های استان تردد داشتند، در حالی که سال گذشته ۱۷۰ هزار و ۱۱۳ خودرو عبور کردند.

وی با اشاره به اینکه در آزادراه و ترانزیت زنجان – قزوین، آزادراه زنجان – تبریز، ترانزیت زنجان – میانه و جاده سرچم – اردبیل دستگاه پلاک‌خوان نصب شده است، تصریح کرد: بیشترین تردد مربوط به پلاک تهران است که با ۲۵ هزار و ۸۳۷ مورد، حدود ۵۰ درصد ترددها را به خود اختصاص داده است.

محمدی افزود: کمترین تردد مربوط به پلاک استان کهگیلویه و بویراحمد است. همچنین ۶۰۷۸ تردد با حدود ۱۱ درصد سهم پلاک زنجان از ترددها است و ۳۸ درصد ترددها نیز به پلاک سایر استان‌ها تعلق دارد.

وی یادآور شد: در روز دوم فروردین ماه ۴۳ هزار و ۵۱۴ خودرو از ورودی‌ها و ۴۵ هزار و ۹۰۰ خودرو از خروجی‌های استان عبور کردند و این آمار در روز اول فروردین‌ماه به ترتیب ۴۴ هزار و ۱۱۷ و ۴۴ هزار و ۸۱۶ دستگاه بوده است.

این مسئول به هم‌وطنان توصیه کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش‌های جوی و وزش باد همچنین به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از سفرهای غیرضروری به‌ویژه در محورهای کوهستانی خودداری کنند.

منبع:ایسنا