اختصاص سهمیه رمدسیویر به ۱۰ داروخانه مشهد/راه‌اندازی کلینیک‌های سرپایی درمان کرونا

مرداد 25, 1400
3 بازدید

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به راه‌اندازی کلینیک درمان سرپایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ با داروی رمدسیویر در ۱۵ بیمارستان و مرکز درمانی این شهر گفت:  همچنین علاوه بر داروخانه بیمارستان‌ها به ۱۰ داروخانه در مشهد سهمیه رمدسیویر اختصاص یافته است. شاپور بدیعی با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۵ […]

اختصاص سهمیه رمدسیویر به ۱۰ داروخانه مشهد/راه‌اندازی کلینیک‌های سرپایی درمان کرونا

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به راه‌اندازی کلینیک درمان سرپایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ با داروی رمدسیویر در ۱۵ بیمارستان و مرکز درمانی این شهر گفت:  همچنین علاوه بر داروخانه بیمارستان‌ها به ۱۰ داروخانه در مشهد سهمیه رمدسیویر اختصاص یافته است.

شاپور بدیعی با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۵ بیمارستان و مرکز درمانی شامل  ۱۷ شهریور، فارابی، شمس الشموس ،ثامن الائمه (ع) ناجا ، آریا، بنت الهدی، امام سجاد (ع)، ناظران، جواد الائمه(ع) قلب و عروق، ۲۲ بهمن و رضوی، کلینیک  شهدای سلامت، کلینیک درمان سرپایی ایمانی بزرگ وابسته به سازمان نظام پزشکی و جهاد دانشگاهی مشهد، درمانگاه ولی عصر(عج) و کلینیک سیدی، کلینیک درمان سرپایی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ راه اندازی شده، اظهار کرد: بر این اساس پزشکان متخصص و فوق تخصص رشته‌های داخلی ،عفونی ،اطفال،ریه،متخصص بیهوشی، فوق تخصص مراقبت ویژه، و متخصص طب اورژانس صاحب صلاحیت تجویز رمدسیویر هستند.

وی خاطرنشان کرد: سایر پزشکان در صورتی که بیماری اندیکاسیون درمان را دارد باید تنها نسبت به معرفی بیمار با ثبت دقیق علایم حیاتی(در سر نسخه) به کلینیک‌های  درمان سرپایی با رمدسیویر اقدام نمایند.

معاون درمان دانشگاه  علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه در بیمارستان‌هایی که به عنوان کلینیک درمان سرپایی معرفی شده‌اند، باید نسبت به تشکیل پرونده بستری موقت اقدام شود و مدارک اثبات کووید شامل نتیجه تست PCR و یا CTscan در پرونده درج شود، تصریح کرد: در صورت انجام این اقدام، هزینه درمان بیماران بیمه تامین اجتماعی به صورت۹۰ درصد  سهم بیمه و۱۰ درصد فرانشیز (سهم بیمار) محاسبه  می‌شود و در صورت داشتن بیمه سلامت و یا عدم وجود اسناد مثبته از طرف بیمار و ضرورت تزریق دارو با نظر پزشک، نسبت به ثبت خدمت در سیستم نسخه‌نویسی الکترونیک  اقدام و هزینه به نسبت  ۷۰ درصد به ۳۰ درصد محاسبه و دریافت شود.

اسامی داروخانه‌هایی که سهمیه رمدسیویر دارند

بدیعی با بیان اینکه بیمارستانها ملزم به تهیه دارو از شرکت‌های دارویی با معرفی معاونت غذا و داروی دانشگاه هستند، اظهار کرد: همچنین به داروخانه‌های امام ،هلال احمر، ۲۲ بهمن، دکتر باستان(جنب بیمارستان کامیاب)، دکتر مهنوش ژیانی(قاسم آباد)، دکتر واحدی( هفت تیر)، دکتر بیات(چهار راه  عبدالمطلب)، دکتر سبزی(خلج‏-سیدی)، دکتر جعفری‌نژاد(طلاب) و درمانگاه ولی عصر(عج) نیز علاوه بر داروخانه بیمارستان‌ها سهمیه اختصاص یافته است.

وی گفت: در مورد کلینیک‌های درمان با رمدسیویر خارج بیمارستانی، پس از ویزیت پزشک و تایید اندیکاسیون درمان بیمار با داروی رمدسیویر ، بیمار دارو  را از داروخانه مجاور مرکز تهیه  نماید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: در تمامی مراکز اعم از بیمارستانی و غیر بیمارستانی باید بیمار توسط پزشک قبل از هر نوبت تزریق ویزیت شود و در صورت Stable  بودن علایم حیاتی بیمار دارو تزریق گردد.

به گزارش وبدا، بدیعی با تاکید بر اینکه تمامی مراکز ملزم به ثبت اطلاعات بیماران مراجعه‌کننده و نیز علایم حیاتی بیماران هستند و روزانه آمار بیماران به معاونت درمان ارسال شود، افزود: تمامی مراکز ملزم به رعایت تعرفه‌های ابلاغی‌اند و هرگونه اخذ وجه خارج از تعرفه مشمول قانون تعزیرات حکومتی است.

منبع: ايسنا