اختصاص سهمیه جدید برای بیمه قالیبافان

دی 22, 1400
155 بازدید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری‌ها برای توسعه «بیمه» گروه‌های خاص از محل‌ افزایش بدهی‌های دولت خبر داد. به گزارش ایسنا، حجت الله عبدالملکی با بیان اینکه چند ماه است پیگیر توسعه بیمه گروه‌های خاص از محل‌ افزایش بدهی‌های دولتی هستیم، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه قول بیمه گروه‌های خاص را به ما داده‌اند. کمیته‌ای را […]

اختصاص سهمیه جدید برای بیمه قالیبافان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری‌ها برای توسعه «بیمه» گروه‌های خاص از محل‌ افزایش بدهی‌های دولت خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت الله عبدالملکی با بیان اینکه چند ماه است پیگیر توسعه بیمه گروه‌های خاص از محل‌ افزایش بدهی‌های دولتی هستیم، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه قول بیمه گروه‌های خاص را به ما داده‌اند. کمیته‌ای را تشکیل داده‌ایم که از مجلس و سازمان تامین اجتماعی در آن حضور دارند. این کمیته برای بازنگری و ایجاد تسهیل در بیمه افراد گروه‌های خاص است. این امر تکلیف قانونی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود که با حمایت سازمان برنامه و بودجه سهمیه جدیدی برای بیمه‌های قالیبافان اختصاص داده خواهد شد تا بیمه آنها اجرایی شود.

وی همچنین با اشاره به نگرانی‌های استان‌های مرزی پیرامون اشتغال اظهار کرد: دو مصوبه مهم در شورای عالی اشتغال برای استانهای مرزی گذرانده شده و در حال اجرا و ۱۷۵ برنامه اشتغالزا تنظیم شده است.

وزیر کار رو رفاه همچنین درباره وعده ایجاد یک میلیون و ۸۵۰ هزار شغل برای ۱۸ ماه توسط این وزارتخانه اظهار کرد: دراین راستا ما ۱۰۰ نقطه بحرانی اشتغال را  در نظر گرفته، بررسی میدانی در این راستا انجام داده و  نسخه متناسب هر کدام را انجام می‌دهیم. همچنین ۷۰ نقطه شناسایی شده و کار عارضه‌یابی و تدوین بسته‌های اساسی برای آن نقاط  نیز شروع شده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,