احیاء هویت مشهد مبتنی بر معماری ایرانی‌-اسلامی

مهر 10, 1400
113 بازدید

  عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: با بهره‌گیری از نقطه‌نظرات کارشناسی متخصصان و افراد صاحب‌نظر عرصه سیما و منظر شهری، در مسیر احیاء هویت مشهدالرضا(ع)، مبتنی بر معماری ایرانی-اسلامی گام برمی‌داریم. مهدی ناصحی با بیان اینکه کارگروهی با عنوان «سیما و منظر و معماری ایرانی-اسلامی» ذیل کمیسیون شهرسازی و معماری شورای […]

احیاء هویت مشهد مبتنی بر معماری ایرانی‌-اسلامی

  عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: با بهره‌گیری از نقطه‌نظرات کارشناسی متخصصان و افراد صاحب‌نظر عرصه سیما و منظر شهری، در مسیر احیاء هویت مشهدالرضا(ع)، مبتنی بر معماری ایرانی-اسلامی گام برمی‌داریم.

مهدی ناصحی با بیان اینکه کارگروهی با عنوان «سیما و منظر و معماری ایرانی-اسلامی» ذیل کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد شکل گرفته است، اظهارکرد: خوشبختانه با حضور نخبگان حوزه معماری و متخصصان حوزه هنر و سیما و منظر شهری، جلسات کارگروه را شکل داده‌ایم.

وی ادامه داد: در این جلسات، با بهره‌گیری از نقطه‌نظرات کارشناسی متخصصان و افراد صاحب‌نظر در این حوزه، در مسیر احیاء هویت مشهدالرضا(ع)، مبتنی بر معماری ایرانی-اسلامی اقدام خواهیم نمود.

عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد با بیان اینکه تاکنون نظرات خوبی از سوی کارشناسان مطرح شده و مصوبات مناسبی نیز گذرانده‌ایم، تصریح کرد: امیدواریم با افزایش مشارکت متخصصان، اعم از هنرمندان و کارشناسان حوزه معماری بتوانیم سیما و منظر شهری مشهد را در مسیر احیاء تمدن ارزشمند ایرانی-اسلامی و مبتنی بر وجود بارگاه منور رضوی سوق دهیم.

ناصحی افزود: در چنین شرایطی مردم و سرمایه‌گذار، آرامش خاطر بیشتری خواهند داشت و از سوی دیگر اغتشاش بصری مشهود در ساخت‎‌وسازهای مشهد و فضاهای مورد استفاده مردم نیز برطرف می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، وی گفت: جلسات اولیه کارگروه برگزار شده و به‌دنبال دستیابی به ادبیات واحد در بحث سیما و منظر شهری هستیم.

منبع: ايسنا