احداث کمربندی شرقی رفسنجان ضروری است

مهر 25, 1400
23 بازدید

 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رفسنجان گفت: احداث کمربند شرقی در رفسنجان ضروری است چرا که در حال حاضر تانکرهای سوخت و مخازن سوخت از داخل شهر تردد دارند که می تواند خطرساز باشد آن ها با یک جرقه ممکن است منفجر شوند و جان بسیاری از همشهریان را تهدید کند. “محمدعلی حاج جعفری” ۲۵ مهرماه […]

احداث کمربندی شرقی رفسنجان ضروری است

 معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رفسنجان گفت: احداث کمربند شرقی در رفسنجان ضروری است چرا که در حال حاضر تانکرهای سوخت و مخازن سوخت از داخل شهر تردد دارند که می تواند خطرساز باشد آن ها با یک جرقه ممکن است منفجر شوند و جان بسیاری از همشهریان را تهدید کند.

“محمدعلی حاج جعفری” ۲۵ مهرماه در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان رفسنجان اظهار کرد: ایمن سازی منابع حساس و حیاتی شهرستان باید در اولویت باشد و با توجه به تهدیدات حوزه های مختلف اعم از سایبری، بیوتکنولوژی، بحث های دامی و گیاهی، آب و … که صورت می گیرد باید راه های مقابله با این تهدیدات به آگاهی مردم برسد.

وی افزود: مشکلی که در نخلستان های جنوب رخ داده و آفت هایی در نرماشیر محصولات کشاورزی این منطقه را دچار آسیب کرد، می تواند در بحث پسته در رفسنجان اتفاق بیفتد.

حاج جعفری ادامه داد: بحث پدافند غیرعامل و راهکارهای مقابله با واردات و مصرف سموم قاچاق و غیر مجاز در دستور کار جهاد کشاورزی باشد تا این محصول دچار آفت نشود که صادرات آن با مشکل مواجه می شود.

وی عنوان کرد: دریچه های مخازن آب و فاضلاب باید مصون سازی شود که در این زمینه مصون سازی مخازن آب شهری ۱۰ درصد و در روستاها هم ۸۰ درصد صورت گرفته است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رفسنجان احداث کمربند شرقی در رفسنجان را ضروری دانست و گفت: در حال حاضر تانکرهای سوخت و مخازن سوخت از داخل شهر تردد دارند که می تواند خطرساز باشد آن ها با یک جرقه ممکن است منفجر شوند و جان بسیاری از همشهریان را تهدید کند که لازم است در ساعات خلوت این تردد صورت گیرد و شرکت فرآورده های نفتی باید این پدافند غیرعامل را اجرا کند.

رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی رفسنجان نیز در این جلسه گفت: در شهرستان رفسنجان پنج پایگاه اورژانس مجهز به پنج دستگاه آمبولانس در مناطق مختلف شهری وجود دارد دکتر”محمدرضا حسینی زینلی” افزود: امّا با توجه به اینکه در شهر ترافیک زیادی وجود دارد و ۶ تا ۸ دقیقه زمان طلایی رسیدن آمبولانس به محل حادثه است لذا برای حفظ این زمان و بیشتر نشدن آن، نیاز است یک پایگاه دیگر هم در این شهر ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در چند روز اخیر تصادفات داخل شهری زیادی داشتیم که در این حوادث چهار نفر جان خود را از دست دادند.

منبع: ايسنا