اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۳ هزار شهید ایلام ۴ آذر برگزار می‌شود

شهریور 18, 1400
63 بازدید

 فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام زمان برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۳ هزار شهید استان ایلام را ۴ آذر  اعلام کرد.  سردار «جمال شاکرمی» در نشست هماهنگی کنگره ملی ۳ هزار شهید استان ایلام با بیان اینکه تاریخ اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۳ هزار شهید استان ایلام  ۴ آذر  خواهدبود ، اظهار کرد:  اجلاسیه‌ها و نشست‌های هماهنگی […]

اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۳ هزار شهید ایلام  ۴ آذر برگزار می‌شود

 فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام زمان برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۳ هزار شهید استان ایلام را ۴ آذر  اعلام کرد.

 سردار «جمال شاکرمی» در نشست هماهنگی کنگره ملی ۳ هزار شهید استان ایلام با بیان اینکه تاریخ اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۳ هزار شهید استان ایلام  ۴ آذر  خواهدبود ، اظهار کرد:  اجلاسیه‌ها و نشست‌های هماهنگی از مدت‌ها قبل تاکنون برگزار شده و این نشست‌ها تا زمان برگزاری کنگره در راستای هرچه باشکوه تر برگزار کردن کنگره ملی سه هزار شهید استان ادامه خواهد داشت.

وی گفت:  همانگونه که امام راحل فرمودند خون شهیدان، انقلاب و اسلام را بیمه کرده است و مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند که  هر جا سخن برپایی کنگره شهدا است بدانید که بنده دلم آنجاست، شهدا دین بزرگی بر گردن همه ما دارند و باید در راستای معرفی شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با بیان اینکه  نقش رسانه ها در کنار رسانه ملی در معرفی و تبیین ابعاد مختلف این کنگره بی بدیل است، تصریح کرد:  استان ایلام ۳ هزار و ۱۷ شهید را تقدیم آرمان های نظام مقدس اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس کرده است.

شاکرمی با بیان اینکه شهدای زن استان ۳۳۲  شهیده   است، گفت: استان ایلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس  ۳۳۷ آزاده، ۱۲هزار ۴۷ جانباز و بیش از ۶۰ هزار بسیجی در دوران  دفاع مقدس داشته است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام یادآور شد: در استان ایلام تعداد خانواده های دارای دو شهید ۱۵۱ خانواده، سه شهید ۲۶ خانواده، چهار شهید۱۷خانواده، پنج شهید ۷ خانواده، شش شهید ۳ خانواده، هفت شهید ۲ خانواده، نه شهید ۳ خانواده و بیش از ده شهید ۲  خانواده ۲ وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۳۴۰ بمباران شهری و ۱۶مورد حمله شیمیایی و ۵۰ عملیات بزرگ، کوچک و متوسط در جغرافیای استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس به ثبت رسیده است، ابراز کرد: عملیات های بزرگی مانند فتح المبین، محرم، کربلای یک، والفجر پنج و سه و عملیات آزادسازی میمک در استان ایلام در دوران دفاع مقدس انجام شده است.

شاکرمی با اشاره به اینکه  عملیات آزادسازی میمک و نقش عشایر یک فصل جدیدی است که در دفاع مقدس باید به آن پرداخته شود، تصریح کرد: بافت گلیم فرش به عنوان نماد کنگره ملی سه هزار شهید استان در قالب یک کار محتوایی و مفهومی آماده شده است،

وی گفت: مسئولیت شورای سیاستگذاری کنگره شهدا در کل استان ها با نماینده ولی فقیه در استان ها است که در استان ایلام نیز به همین منوال است و   برنامه ها و فعالیت های کنگره شهدای استان ایلام تا کنون نیز با حضور  و هماهنگی امام جمعه محترم ایلام تدوین شده است که از امروز باید شتاب بیشتری به کارهای کنگره داده شود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام با بیان اینکه ۲۱ کمیته ذیل کنگره  ملی ۳ هزار شهید  استان ایلام در حال فعالیت هستند، ابراز کرد: رئیس کنگره شهدای استان ایلام استاندار ایلام و دبیر آن سپاه امیرالمومنین(ع) استان بوده و دبیرخانه آن در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قرار دارد.

سردار شاکرمی گفت: با تیمی متشکل هنرمندان  رشته های مختلف  هنری برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و فعالیت در طول ۱۰  شب در حوزه های تئاتر و  فضاسازی شهری برنامه های مختلفی فرهنگی و هنری اجرا می شود که نشست های محتوایی این برنامه ها با حضور و متشکل از ۸۰ درصد هنرمندان بومی استان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰  عنوان کتاب در راستای توسعه فرهنگ و ترویج ایثار و شهادت با موضوعات مرتبط با شهدا و هشت دفاع مقدس در استان از برنامه های کنگره ملی شهدای استان است، افزود: برگزاری اجلاسیه دانش آموزی و فرهنگیان، ارائه مقالات پژوهشی و پایان نامه ها در حوزه دانشجویی و دانشگاه، ارائه خدمات درمانی و پزشکی در ۱۰ محله کم برخوردار شهرستان های استان از دیگر برنامه های این کنگره در استان خواهد بود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با تاکید بر اینکه برگزاری کنگره شهدای در استان آغازی برای ترویج و توسعه هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت است، ابراز کرد:۴۳ خدمت به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در راستای اجرای کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به اقشار مختلف مردم ارایه می شود.

شاکرمی با بیان اینکه ۵۰۰ جهیزیه بین نوعروسان نیازمند و کم بضاعت استان ایلام همزمان با برگزاری اجلاسیه نهایی کنگره شهدای استان ایلام توزیع می شود، گفت: یک همایش بزرگ در شهرستان های  شمال استان به صورت رزمایش بزرگ با حضور عشایر استان  و ارایه خدمات به این عزیزان به نام شهدای استان برگزار می شود.

منبع: ايسنا