اجرای قریب به ۵۰۰ طرح هادی جدید در فارس

مرداد 21, 1400
221 بازدید

 مدیرکل بنیاد مسکن فارس گفت: اجرای ۴۹۸ طرح جدید هادی روستایی با اعتبار ۸۶۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اولویت‌های امسال بنیاد مسکن استان در مناطق روستایی است. عطاءالله زمانی در بازدید از طرح‌های محرومیت زدایی داراب با اشاره به محرومیت زدایی بنیاد مسکن فارس در این شهرستان، گفت: محور توسعه و محرومیت زدایی […]

اجرای قریب به ۵۰۰ طرح هادی جدید در فارس

 مدیرکل بنیاد مسکن فارس گفت: اجرای ۴۹۸ طرح جدید هادی روستایی با اعتبار ۸۶۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اولویت‌های امسال بنیاد مسکن استان در مناطق روستایی است.

عطاءالله زمانی در بازدید از طرح‌های محرومیت زدایی داراب با اشاره به محرومیت زدایی بنیاد مسکن فارس در این شهرستان، گفت: محور توسعه و محرومیت زدایی در شهرستان‌های شرق فارس شکل گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن فارس، او افزود: ۱۰۶ میلیارد ریال اعتبار برای بازنگری طرح‌های هادی استان اختصاص داده خواهد شد که این طرح‌ها تا پایان امسال عملیاتی می‌شوند و بخش قابل توجهی از این اعتبارات به شهرستان داراب اختصاص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۴۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان طرح هادی روستایی دارند و تامین اعتبار این طرح‌ها برای سایر روستاها با پیگیری نمایندگان مجلس میسر می‌شود.

زمانی با اشاره به موقعیت دهستان «کوهستان» در داراب گفت: این دهستان با داشتن قابلت توسعه گردشگری باید بیشتر مورد توجه باشد و بازنگری طرح‌های هادی روستایی، زمینه اشتغال و اسکان جدیدی را در روستاها ایجاد می‌کند و موجب مهاجرت معکوس به روستاها می‌شود.

او ادامه داد: ۳۹ طرح هدف گردشگری و یک طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی در سال جاری با اعتباری معادل ۳۱ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال در استان تهیه شده و توجه به گردشگری روستایی در شهرستان ممسنی از اولویت‌های اصلی بنیاد مسکن فارس است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس اعلام کرد: اجرای ۴۹۸ طرح جدید هادی روستایی با اعتبار ۸۶۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و اجرای طرح بهسازی بافت با ارزش روستایی در مناطق گسترده‌ای از استان با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال از اولویت‌های امسال بنیاد مسکن فارس در مناطق روستایی استان است.

زمانی از توسعه روستایی در روستای «غوری» شهرستان نی ریز خبر داد و گفت: کارکردهای توسعه و محرومیت زدایی در روستاهای نی ریز به عنوان یک اولویت دنبال می‌شود و اقدامات جهادی در این زمینه برای تامین معیشت و ایجاد انگیزه ماندگاری و کاهش مهاجرت‌ها بوده است.

او ادامه داد: بنیاد مسکن فارس پارسال ۲۹۱ واحد روستایی در نی ریز را مورد مقاوم سازی قرار داده، ۲۹۱ فقره تسهیلات ساخت مسکن با کارمزد اندک ارائه کرده و ۸۰ فقره تسهیلات مسکن محرومین به ارزش ۴۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس عنوان کرد: در دوران جدید مدیریتی تمام مدیران باید با انگیزه بیشتر و شوق خدمت برای زدودن غبار محرومیت تلاش کنند و در روستاهای خنج تعیین تکلیف قطعات تصرفی در پنج روستا به مقدار ۱۴۰ قطعه انجام شده و کارشناسی اولیه برای پرداخت تسهیلات بانکی در ۲۷ روستا برای ۴۰۰ واحد مسکونی در سال گذشته توسط بنیاد مسکن فارس به انجام رسیده است.

زمانی تاکید کرد: با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک خنج در ۲۱ روستا ۷۰ جلد سند مالکیت صادر شده و صدور سند تملک روستاها به میزان ۳۲ هکتار دنبال شده و طرح اقدام ملی مسکن در شهر خنج در ۲ فاز آغاز شده که بیش از ۶۰۰ نفر تاکنون ثبت نام کرده اند.

منبع: ايسنا