اجرای فرمان رهبری درباره تفاهم و وحدت جزو وظایف ما است

آذر 22, 1400
11 بازدید

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از صحبت های رئیس جمهور در هیأت دولت انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، وحید جلال زاده در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین نامه در تذکری اظهار کرد: آیا در روز جلسه غیررسمی مجلس درباره بررسی بیانیه ایران با آژانس […]

اجرای فرمان رهبری درباره تفاهم و وحدت جزو وظایف ما است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از صحبت های رئیس جمهور در هیأت دولت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، وحید جلال زاده در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین نامه در تذکری اظهار کرد: آیا در روز جلسه غیررسمی مجلس درباره بررسی بیانیه ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مجلس بی احترامی و بی ادبی نسبت به دولت داشته که آقای رئیس جمهور ساعتی پیش در هیأت دولت در موعظه اخلاقی به مجلس تذکر می دهد که چند بار باید رهبری به ما تذکر بدهد که اخلاق و ادب را رعایت کنیم.

جلال زاده گفت: آقای رئیس جمهور می فرماید مردم را مأیوس نکنید. چه کسی مال مردم را در بورس هوا کرد؟ مقصر گرانی مسکن کیست؟ آیا باز هم جای قاضی و متهم می خواهد عوض شود؟

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: آقای قالیباف از مجلس دفاع کنید و نگذارید مجلس را متهم کنند. مجلس در کمال آرامش و متانت از حق قانونی و مصوبه خود دفاع کرد. مجلس تصویب کرد که گزارشی از عملکرد دولت در اجرای ماده ۲۳۴ در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها به قوه قضاییه ارسال کند. مجلس است که باید تصمیم گیری کند و کسی حق ندارد جای مجلس تصمیم گیری کند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: مجلس، قوای دیگر و مردم قانون را مبنای کار می دانند. همه مکلف به اجرای قانون به خصوص قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران هستیم.

وی افزود: فرمان و رهنمودهای حضرت آقا مبنی بر تفاهم و وحدت هم جزو وظایف ما است. ما قانون را با محور همدلی و وحدت پیش می بریم اما همه بدانیم هیچ کدام حق نداریم ذره ای از قانون عقب نشینی کنیم و مجلس هم از قانون عقب نشینی نخواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا