اجرای طرح پرداخت صدقات با کد QR در گیلان

مهر 7, 1400
105 بازدید

  مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: با تولید کدهای QR برای تمامی مشترکین صندوق های صدقات خانگی، نیکوکاران گیلانی از این ‌پس می‌توانند صدقات و کمک‌های خود را از این طریق پرداخت کنند. عباس اهرابی در گفت وگو با خبرنگاران، از اجرای طرح پرداخت صدقه از طریق کد QR در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: […]

اجرای طرح پرداخت صدقات با کد QR در گیلان

  مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: با تولید کدهای QR برای تمامی مشترکین صندوق های صدقات خانگی، نیکوکاران گیلانی از این ‌پس می‌توانند صدقات و کمک‌های خود را از این طریق پرداخت کنند.

عباس اهرابی در گفت وگو با خبرنگاران، از اجرای طرح پرداخت صدقه از طریق کد QR در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: این نهاد درصدد است از شیوه‌های نوین در بستر الکترونیکی به ویژه در شرایط سخت کرونایی برای دریافت کمک‌های مردمی اقدام کند.

وی افزود: با تولید کدهای QR برای تمامی مشترکین صنادیق صدقات خانگی، نیکوکاران از این پس می‌توانند صدقات و کمک‌های خود را از این طریق پرداخت کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان ادامه داد: با تولید و چاپ لیبل های QR برای ۲۴۰ هزار صندوق و نصب آنها طی هفته های آتی توسط نیروهای مشارکت و مراکز نیکوکاری کمیته امداد استان، امکان پرداخت از این طریق برای مشترکان فراهم خواهد شد.

اهرابی خاطرنشان کرد: خیران می‌توانند با نصب «اسکنر بارکد» بر روی گوشی همراه خود با استفاده از دوربین کد QR را اسکن کرده تا گوشی به طور خودکار وارد صفحه اطلاعات مشترکین صدقات شده و پس از ورود به صفحه پرداخت بانکی نسبت به وارد کردن مبلغ مورد نظر اقدام کنند.

وی عدم نیاز به مراجعه حضوری و پیشگیری از انتقال بیماری‌ها، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و همچنین جلوگیری از استهلاک پول ملی را از اهم مزایای اجرای طرح مذکور دانست و تاکید کرد: یکی از راه های مساعدت‌ها و نذورات خیرین از طریق اسکن کد کیو.آر نصب شده بر روی صنادیق و همچنین بنرهای نصب شده در معابر و ادارات خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان، با اشاره به اینکه پرداخت الکترونیکی از طریق سامانه «ussd» از دیگر روش‌های پرداخت صدقه است، اضافه کرد: این سامانه بر روی تمام سیم‌کارت‌های اعم از دائمی و اعتباری فعال بوده و کافی است خیرین کد دستوری #۰۱۳*۸۸۷۷* را شماره‌گیری کنند.

وی با بیان اینکه صدقه اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود، تصریح کرد: به هیچ عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود.

اهرابی، با برشمردن موارد مصرف وجوهات صدقات، گفت: مراحم دریافتی برای کمک به خرید، ساخت و تکمیل مسکن مددجویان، کمک به امر ازدواج نیازمندان، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان و ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت هزینه می گردد.

منبع: ايسنا