اجرای طرح «شمیم حسینی» در ۸ بقعه متبرکه لرستان

شهریور 15, 1400
28 بازدید

  معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: هشت بقعه متبرکه در هشت شهرستان استان مجری طرح «شمیم حسینی» هستند. حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده با اشاره به اجرای طرح «شمیم حسینی»، بیان کرد: در استان لرستان هشت بقعه متبرکه امامزادگان مجری طرح شمیم حسینی هستند که مسئولیت شناسایی خانواده‌های نیازمند و کمک‌رسانی […]

اجرای طرح «شمیم حسینی» در ۸ بقعه متبرکه لرستان

  معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: هشت بقعه متبرکه در هشت شهرستان استان مجری طرح «شمیم حسینی» هستند.

حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده با اشاره به اجرای طرح «شمیم حسینی»، بیان کرد: در استان لرستان هشت بقعه متبرکه امامزادگان مجری طرح شمیم حسینی هستند که مسئولیت شناسایی خانواده‌های نیازمند و کمک‌رسانی بر عهده آنهاست.

وی افزود: امامزادگان زید بن‌ علی(ع) خرم‌آباد، محمد(ع) درب‌گنبد کوهدشت، جعفر(ع) بروجرد، ابراهیم(بابای بزرگ) دلفان، زید و قاسم(ع) ازنا، زید بن علی(ع) دورود، محمد بن حسن(ع) الیگودرز و سیدمحمد(ع) معمولان از جمله بقاع متبرکه استان در اجرای طرح شمیم حسینی هستند.

عباس‌زاده با بیان اینکه روز گذشته همزمان با سراسر کشور در استان لرستان و با محوریت امامزاده زید بن علی(ع) طرح شمیم حسینی با حضور جمعی از مدیران برگزار شد، اضافه کرد: در این طرح چهار هزار بسته معیشتی ویژه ماه محرم جهت توزیع بین نیازمندان به مناطق مختلف استان لرستان ارسال شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه لرستان ادامه داد: از مجموع این چهار بسته معیشتی دو هزار و ۲۰۰ بسته از سوی اوقاف و امور خیریه و یک هزار و ۸۰۰ بسته نیز از سوی مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها شعبه لرستان جمع‌آوری شده بود.

وی با بیان اینکه این بسته‌های معیشتی از محل اجرای نیات موقوفات و کمک خیرین تهیه شده‌اند، گفت: علاوه ‌بر توزیع بسته‌های معیشتی از محل درآمد موقوفات به‌ویژه در شهرهای ازنا و بروجرد که موقوفاتی با نیات درمان بیماران و کمک به تهیه دارو برای بیماران بی‌بضاعت داریم در زمینه توزیع دارو و درمان بیماران نیز اقداماتی انجام داده‌ایم و اوقاف و امور خیریه لرستان در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و همچنین توزیع بسته‌های تحصیلی جهت دانش‌آموزان نیازمند نیز فعالیت دارد.

منبع: ايسنا