اجرای طرح انتظامی ترافیکی ویژه زمستان ۱۴۰۰ در مازندران

آذر 2, 1400
10 بازدید

عکس تزیینی است ایسنا/مازندران رئیس پلیس راه مازندران از اجرای طرح انتظامی ترافیکی ویژه زمستان ۱۴۰۰ در این استان خبر داد. سرهنگ یدالله جهانتاب در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت محورهای استان ابری است، اظهار کرد: در گردنه امامزاده هاشم بارش خفیف باران را شاهد هستیم و  سطح محور نیز لغزنده […]

اجرای طرح انتظامی ترافیکی ویژه زمستان ۱۴۰۰ در مازندران
عکس تزیینی است

ایسنا/مازندران رئیس پلیس راه مازندران از اجرای طرح انتظامی ترافیکی ویژه زمستان ۱۴۰۰ در این استان خبر داد.

سرهنگ یدالله جهانتاب در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت محورهای استان ابری است، اظهار کرد: در گردنه امامزاده هاشم بارش خفیف باران را شاهد هستیم و  سطح محور نیز لغزنده است.

وی گفت: در سایر محورها تردد به صورت عادی در جریان دارد.

رئیس پلیس راه استان مازندران از طرح رزمایش زمستانه پلیس راه خبر داد و گفت:  این رزمایش که با حضور فرماندهی استان، راهداری، اورژانس، آتش‌نشانی و سازمان‌های خدماتی به همراه مسئولین و استاندار برگزار شد.

وی افزود: مازندران ۶۲۹ کیلومتر راه اصلی، ۹۹۹ کیلومتر راه فرعی، ۷۸۶۳ کیلومتر راه روستایی و ۱۴ گردنه برف گیر، دارد که ۲۲ راهدارخانه و ۲۳ راهداری راه های استان را تحت پوشش قرارمی دهند.

رئیس پلیس راه استان مازندران از اجرای طرح انتظامی ترافیکی ویژه زمستان ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این طرح به دلیل سرمای هوا دو هفته زودتر آغاز شده است.

جهانتاب گفت: این طرح از اول آذر ۱۴۰۰ تا ۲۰ اسفند امسال در چهار محور کوهستانی برف گیر سوادکوه،هراز، کندوان و کیاسر توسط واحدهای پلیس راه، راهداری، آتش نشانی راهور  اورژانس جهت هم افزایی و تعامل بیشتر با پلیس را در راستای تسهیل امور ترافیکی به اجرا در می آید.

وی گفت: اهداف طرح باز نگهداشتن محورهای مواصلاتی، انضباط ترافیکی، ایمنی تردد وسایل نقلیه، مدیریت حوادث ترافیکی در زمان ریزش کوه و سقوط بهمن احتمالی ریزش سنگ، کمک به مصدومین و در راه ماندگان و رسیدگی سریع به تصادفات انجام می‌شود.

رئیس پلیس راه استان مازندران با تاکید به سفر غیرضروری، خاطرنشان کرد: رانندگان و مسافران قبل از حرکت از سالم بودن خودرو خودروی خود اطمینان حاصل کنند و زنجیر چرخ، یخ شکن و لوازم گرمایشی به همراه داشته باشند.

انتهای پیام