اجرای طرح آرامش بهاری در ۳۸ بقعه متبرکه

آذر 4, 1400
10 بازدید

همزمان با نزدیک شدن به فصل بهار و در آستانه سال نو به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران طرح آرامش بهاری در غالب برنامه‌های متنوع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گزاری اجتماعی در ۳۸ بقعه متبرکه استان تهران برگزار می‌شود.  به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی مدیر کل اوقاف و امور […]

اجرای طرح آرامش بهاری در ۳۸ بقعه متبرکه

همزمان با نزدیک شدن به فصل بهار و در آستانه سال نو به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران طرح آرامش بهاری در غالب برنامه‌های متنوع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گزاری اجتماعی در ۳۸ بقعه متبرکه استان تهران برگزار می‌شود.

 به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و به دلیل ادامه محدودیت‌های کرونایی طرح آرامش بهاری در آستانه سال نو از ۲۸ اسفند ماه سال جاری تا ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۰ در ۳۸ امامزاده شاخص استان تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی در ادامه به برنامه‌های اجرایی در این طرح اشاره‌ای داشت و افزود: اجرای ویژه برنامه لحظه تحویل سال، برپایی خیمه‌های معرفت در غالب ارائه خدماتی همچون مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، مشاوره کودک و نوجوان در جهت بهره‌گیری بهتر از شبکه‌های اجتماعی، برگزاری جشن ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخشی از برنامه‌های اجرایی در این طرح است.

عبداللهی به حضور مبلغین در این طرح اشاره کرد و اظهار کرد: ۱۵۰ مبلغ بومی و غیر بومی اعزامی از حوزه با حضور در خیمه‌های معرفت پاسخگوی سئوالات زائرین و مراجعه کنندگان می‌شوند.   رزمایش تبرکات مهدوی هم بخشی از این طرح است که در غالب تهیه و توزیع بسته‌های کمک معیشتی به خانواده‌های نیازمند و کم بضاعت در حال اجرا است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران درباره دیگر برنامه‌های اجرایی در طرح آرامش بهاری گفت: راه اندازی ایستگاه‌های سلامت و بهداشت در بقاع متبرکه استان با تعامل و همکاری مراکز بهداشت و درمان و بسیج جامعه پزشکی هلال احمر و مجمع خیرین سلامت جهت انجام ویزیت رایگان و اهداء ماسک و مایع ضد عفونی کننده، همچنین راه اندازی سکوی اجرای برنامه جهت اجرای برنامه‌های نمایشی و سرود و مولودی خوانی و سخنرانی کوتاه در صحن بقاعی که ظرفیت و شرایط اجرا دارند و برپایی کاروان‌های شادی به ویژه در روز میلاد امام زمان (عج) در محیط‌های باز مانند میادین و محله‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گزاری‌ها با هدف ایجاد نشاط و طراوت برای همشهریان عزیز هم بخش دیگری از برنامه‌هایی است که در طرح آرامش بهاری اجرا می‌شود.

وی افزود: تدارک مکان مناسب جهت امانت دهی چادرهای تمیز و بسته بندی شده در محل ورودی خواهران در بقاع متبرکه و نصب بنر ترویج فرهنگ وقف و بنرهای معرفی بقعه همچنین نظارت به رعایت مسائل اخلاقی مانند پوشش زائرین و موضوع عفاف و حجاب و شرایط ایجاد ضبط برنامه‌های اجرایی جهت پخش از رسانه ملی و فضای مجازی در بقاعی که امکان حضور زائران نیست هم از اقداماتی است که در بقاع متبرکه انجام می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا