اجرای طرح‌های خودکفایی در اولویت کمیته امداد قرار بگیرد

مرداد 21, 1400
1 بازدید

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اجرای طرح‌های خودکفایی اقتصادی و معیشتی خانواده‌های مددجو در اولویت برنامه‌های کمیته امداد باید قرار بگیرد. آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر در گفت وگوی ویدئو کنفرانسی با مدیر کل و پرسنل کمیته امداد استان ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه […]

اجرای طرح‌های خودکفایی در اولویت کمیته امداد قرار بگیرد

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اجرای طرح‌های خودکفایی اقتصادی و معیشتی خانواده‌های مددجو در اولویت برنامه‌های کمیته امداد باید قرار بگیرد.

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر در گفت وگوی ویدئو کنفرانسی با مدیر کل و پرسنل کمیته امداد استان ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه پرسنلی این نهاد اظهار کرد: مجموعه کمیته امداد در این شرایط جنگ اقتصادی و وضعیت سخت معیشتی، به عنوان یک مجموعه جهادی، ایمانی و خدمتگزار پیشرو و موفق عمل کرده است.

او در ادامه با بیان اینکه استان بوشهر یک استان فوق العاده برخوردار به لحاظ سرمایه گذاری در کشور است گفت: به نسبت این سرمایه گذاری و فعالیت‌های اقتصادی نفت و گاز و دریا، مردم استان بهره‌مند نشده‌اند و همین باعث افزایش فقر و فقیر در استان شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر  توجه به خدمات معیشتی و اقتصادی مردم را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: در این رابطه باید چاره‌اندیشی کرد.

صفایی بوشهری با تاکید بر توانمند سازی مددجویان در تامین معیشت، از دست رنج و فعالیت‌های اقتصادی خودشان افزود: اجرای طرح‌های خودکفایی اقتصادی و معیشتی خانواده‌های مددجو در اولویت برنامه‌های کمیته امداد باید قرار بگیرد تا مددجویان بتوانند از دست رنج خود تامین درآمد کنند.

او بر تدوین و اجرای یک طرح جامع توانمند سازی نیازمندان تاکید و خاطر نشان کرد: اگر یک تیم کارشناسی قوی در راستای تدوین طرح جامع اشتغال و توانمند سازی ایجاد شود واین برنامه‌های جامع بر اساس سیاست‌های راهبردی اجرایی شود، می‌توان گفت قدم بزرگی در خودکفایی مددجویان استان و رفع چهره فقر برداشته شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر رفع فقر را یکی از رسالت‌های مهم کمیته امداد دانست و تصریح کرد: وجود فقر در جامعه ناهنجاری‌ها و آسیب‌های فراوانی به‌دنبال دارد که سبب متوقف شدن جوامع در فضای خود می‌شود.

به نقل از روابط عمومی کمیته امداد بوشهر،  در پایان از تلاش‌های کمیته امداد در رفع محرومیت قدردانی و بر ترویج فرهنگ فقر زدایی به ویژه رفع فقرفرهنگی تاکید کرد و گفت: وجود فقر فرهنگی در جوامع باعث بروز مشکلاتی می‌شود  که در این راستا نهادینه شدن فرهنگ دینی برای رفع فقر فرهنگی از تاکیدات است.

منبع: ايسنا