اجرای بیش از ۱۰۰ ویژه برنامه بزرگداشت هفتم تیر در گیلان

مرداد 17, 1400
36 بازدید

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه سیاهه جنایات صد ساله آمریکا در جهان زیر پوشش دفاع از حقوق بشر پنهان‌شدنی نیست، گفت: بیش از ۱۰۰ ویژه برنامه برای بزرگداشت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استان گیلان تدارک دیده شده است. حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، در دومین نشست استانی بزرگداشت هفته […]

اجرای بیش از ۱۰۰ ویژه برنامه بزرگداشت هفتم تیر در گیلان

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه سیاهه جنایات صد ساله آمریکا در جهان زیر پوشش دفاع از حقوق بشر پنهان‌شدنی نیست، گفت: بیش از ۱۰۰ ویژه برنامه برای بزرگداشت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استان گیلان تدارک دیده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، در دومین نشست استانی بزرگداشت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، گفت: با توجه به رویه استکبارستیزانه مردم مسلمان ایران، دشمنی عمیق آمریکای جنایتکار با ملت شریف ایران پایان نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه کشورهایی که خود ناقضان اصلی حقوق بشر در جهان و حتی داخل کشورهای خود هستند ادعای دفاع از حقوق بشر را در دنیا دارند، گفت: حقوق بشر دستاویزی برای سلطه استکبار جهانی و دخالت در امور داخلی کشورهای جهان برای تامین منافع نامشروع آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با ستایش از درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی برای پیشنهاد نامگذاری ششم تا دوازدهم تیرماه به هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، اظهار کرد: این هفته فرصت مغتنمی برای افشای جنایات استکبار جهانی و تبیین و ترویج حقوق بشر اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، تمسک استکبار جهانی به حقوق بشر برای تخریب، تحقیر و تحریم کشورهای اسلامی را نشانه عجز و ناتوانی آنان در برابر احکام مترقی دین مبین اسلام دانست و تصریح کرد: آمریکای جنایتکار با نفوذ در مجامع جهانی، زورگویی به دیگر دولت‌ها و انحصار رسانه‌ای می‌کوشد بر جنایات متعدد خود در تاریخ معاصر سرپوش گذاشته و افکار جهانی را به‌سمت کشورهای آزادی‌خواه و استکبارستیز منحرف نماید.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و به‌خواست مردم مبارز و مسلمان ایران پاسخ محکمی به اقدامات گستاخانه و ضدبشری آمریکا در دوران حکومت رژیم ستم‌شاهی پهلوی بود، بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران به امید اول جهان اسلام و کشورهای ستم‌دیده و آزادی‌خواه دنیا برای مبارزه با استبداد، استعمار و استثمار استکبار جهانی مبدل شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه ترور و به‌شهادت رساندن ۱۷ هزار ایرانی بی‌گناه از سوی گروهک‌های تروریستی تحت حمایت آمریکا مهمترین نشانه دشمنی عمیق استکبار جهانی با ملت شریف ایران است، گفت: سیاهه جنایات صد ساله آمریکا در جهان زیر پوشش دفاع از حقوق بشر پنهان‌شدنی نیست زیرا با روشنگری و افشاگری امامین انقلاب اسلامی، دشمنی استکبار جهانی با آزادی‌ و حقوق بشر، بر همه جهانیان آشکار شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از تشکیل ستاد بزرگداشت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در مرکز و همه شهرستان‌های استان خبر داد و اظهار کرد: بیش از ۱۰۰ ویژه برنامه برای بزرگداشت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استان گیلان تدارک دیده شده است.

وی با بیان این که دو مراسم استانی در روزهای چهارم و یازدهم تیرماه قبل از نماز جمعه شهر رشت با سخنرانی دو چهره برجسته برگزار خواهد شد، تصریح کرد: همایش‌های بسیاری در سطح استان به منظور بزرگداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی، چهار شهید گیلانی هفتم تیر و شهدای ترور استان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری از برگزاری مراسم متعدد، برنامه‎‌های تبیینی و فعالیت‌های قرآنی در بقاع متبرکه و مساجد استان با موضوع هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی خبر داد و گفت: تولید محتوا و آثار هنری و ادبی مثل فیلم کوتاه، نماهنگ، موشن‌گرافی، پوستر، عکس‌نوشته، شعر و داستان به منظور انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و همچنین برگزاری مسابقات و نمایشگاه‌های متعدد فرهنگی، هنری و ادبی از دیگر برنامه‌های بزرگداشت این هفته است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی بسیاری به‌منظور تبیین شخصیت شهید دانشمند آیت‌الله بهشتی، چهار شهید گیلانی حادثۀ هفتم تیر و معرفی ۱۰۴ شهید ترور استان از سوی صدا و سیمای مرکز گیلان آماده پخش شده است، گفت: فضاآرایی شهری متناسب با هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در دستور کار شهرداری‌های استان قرار گرفته است.

منبع:ايسنا