اتمام مجموعه شمس تبریزی به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مهر 7, 1400
28 بازدید

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: مجموعه ای فاخر با برند جهانی برای شمس تبریزی در خوی ساخته می شود . جلیل جباری امروز هفتم مهرماه در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی شمس و مولانا اظهار کرد : همزمان با سفر دولت تدبیر به خوی،  ۲۰ میلیارد تومان برای احداث مجموعه […]

اتمام مجموعه شمس تبریزی به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: مجموعه ای فاخر با برند جهانی برای شمس تبریزی در خوی ساخته می شود .

جلیل جباری امروز هفتم مهرماه در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی شمس و مولانا اظهار کرد : همزمان با سفر دولت تدبیر به خوی،  ۲۰ میلیارد تومان برای احداث مجموعه شمس مصوب شد و میراث فرهنگی از سال ۹۷ مجموعه احداث پروژه را بدست گرفت.

وی تصریح کرد:  از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده فقط ۴ میلیارد تومان تخصیص یافته است .
جباری ادامه داد: برای احداث مجموعه شمس در حال حاضر ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی ادامه داد : مجموعه شمس خوی در حد و استانداردهای جهانی در حال ساخت است.

جباری از سخن درمانی ها در مورد پروژه اظهار گله مندی کرد و گفت : فقط حرف و سخن در مورد شمس شنیده ام و دریغ از یک عملی دست میراث را در ساخت این مجموعه بگیرند .
وی خطاب به مسئولین خویی گفت : زیر ساخت های خوی را برای ورود گردشگران داخلی و خارجی فراهم کرده و خوی را بعنوان شهر گردشگر پذیر تبدیل کنند.

جباری تصریح کرد : آمادگی کامل برای ورود سرمایه گذاران در حوزه شمس را داریم .

وی از نماینده خوی و نماینده ویژه میراث فرهنگی درخواست کرد : در بخش تخصیص اعتبارات به میراث فرهنگی اهتمام ویژه داشته باشند.

منبع: ايسنا