اتحادیه اروپا خواهان خویشتنداری اسرائیل و حزب‌الله لبنان شد

مرداد 17, 1400
65 بازدید

اتحادیه اروپا در واگنش به حمله موشکی از جنوب لبنان به اراضی اشغالی، دو طرف را به آرامش دعوت کرد.  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: “ما به شدت شلیک موشک از جنوب لبنان به شمال اسرائیل و ارتفاعات جولان از جمله موشک‌هایی که مقاومت اسلامی لبنان مسئولیت آن را […]

اتحادیه اروپا خواهان خویشتنداری اسرائیل و حزب‌الله لبنان شد

اتحادیه اروپا در واگنش به حمله موشکی از جنوب لبنان به اراضی اشغالی، دو طرف را به آرامش دعوت کرد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: “ما به شدت شلیک موشک از جنوب لبنان به شمال اسرائیل و ارتفاعات جولان از جمله موشک‌هایی که مقاومت اسلامی لبنان مسئولیت آن را برعهده گرفت، محکوم می‌کنیم. ما از نزدیک تحولات چند روز گذشته از جمله پاسخ توپخانه‌ای و حملات هوایی اسرائیل را پیگیری می‌کنیم. بهتر است تمام طرف‌ها خویشتن داری خود را حفظ کرده و برای حل سریع تنش‌های کنونی تلاش کنند.”

اتحادیه اروپا همچنین خواهان احترام به قطعنامه‌های ۱۵۵۹ و ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل شد و بر حمایت کامل خود از تلاش‌های نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان”یونیفل” تاکید کرد.

این اتحادیه در ادامه بر اهمیت پایبندی لبنان به سیاست دور نگه داشتن خود از تمام نزاع‌های منطقه‌ای همسو با بیانیه بعبدا تأکید کرد.

حزب‌الله لبنان جمعه مسئولیت حمله موشکی به شمال اراضی اشغالی را در پاسخ به حملات موشکی اخیر رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان برعهده گرفت.

رژیم صهیونیستی شکایت رسمی را علیه لبنان به شورای امنیت ارائه کرد و در آن مسئولیت وخامت اوضاع را برعهده دولت لبنان گذاشت.

منبع: ايسنا